Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Мінську домовилися припинити вогонь з 21 липня та допустити ОБСЄ в “ОРДЛО”
17 Липня, 21:35

У Мінську домовилися припинити вогонь з 21 липня та допустити ОБСЄ в “ОРДЛО”

Представники Тристоронньої контактної групи, за участі представників «ОРДЛО», домовилися про припинення вогню з 21 липня, доступ СММ ОБСЄ до території всієї території окупованого Донбасу та його деполітизацію.

Про це написала речниця представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер у Facebook.

«(Група – ред.) підтверджує свою повну відданість всеосяжну, сталому та безстроковому припиненню вогню, з опівночі 21 липня 2019 року за київським часом; повторно заявляють про свою загальну і тверду відданість повному виконанню Мінських домовленостей; зобов’язуються забезпечити повний та безпечний доступ СММ ОБСЄ по всій території України згідно її мандату для моніторингу та верифікації, в тому числі з застосуванням її технічних засобів», – написала Оліфер.

Президент Володимир Зеленський сподівається, що через одну зустріч у “нормандському форматі” зустрінуться вже самі лідери держав.

Про це він розповів у відео на YouTube-каналі “Зе!Президент”.

«Нормандський формат не працював два роки. 12 липня була перша зустріч представників. Домовились, що буде ще одна зустріч більш суттєва. І через одну зустріч намагаються зустрітись чотири лідери. Це президент України, я, президент Росії Володимир Путін, Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон. Я думаю, цим ми приблизимось до дипломатичного вирішення цього питання», – заявив Зеленський.

Також Зеленський зустрічався з олігархом Рінатом Ахметовим і розповів йому про його фінансові зобов’язання перед Україною.

«На кожного олігарха буде велика потужна фінансова нагрузка. Він купив 200 швидких для дитячих лікарень. І будемо презентувати йому інвестиційний документ, щоб він вкладався, хоча він про це ще не знає, щоб він вкладав великі гроші у медицину. І буде вкладати він гроші в інфраструктуру Донбасу. Це нормальний формат роботи з олігархами. Вони повинні багато грошей інвестувати в Україну, грошей, які вони різними шляхами заробили, але на яких немає криміналу. Тому що якщо є кримінал, то будемо саджати. І будуть нові правила. Всі повинні платити податки. І вони знають, що ми їм не дамо бути монополістами. Від чогось прийдеться відмовлятися їм. Вони всі вже про це знають», – зазначив Зеленський.

Тим часом, Путін спростив отримання громадянства РФ для жителів Донецької і Луганської областей України.

Про це свідчить його указ.

Раніше Путін спрощував отримання громадянства РФ тільки для мешканців окупованих районів Луганської і Донецької області.

 

Фото: Mil.gov.ua

Схожі новини