У МОН підтримали вимоги студентів не співпрацювати з Фаріон | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У МОН підтримали вимоги студентів не співпрацювати з Фаріон
09 Листопада, 16:21

У МОН підтримали вимоги студентів не співпрацювати з Фаріон

У Міністерстві освіти та науки України відреагували на мовний скандал з професоркою Національного університету «Львівська Політехніка», екснардепкою Іриною Фаріон. У Міністерстві заявили, що підтримують вимоги студентів не співпрацювати з людьми, які не поважають Захисників та Захисниць. Про цей йдеться у відповіді на запит журналістів Суспільного. 

У МОН заявили, що окрім освітньої функції університети мають завдання формувати особистість та світогляд студента. А тому викладачі повинні не лише передавати знання молоді, а й виховувати повагу до фундаментальних цінностей. Серед них — гідність людини та повага до українських захисників та захисниць. Для цього виші мають обирати до штату тих педагогів, які самі є носіями таких ідей.

«Міністерство підтримує вимоги студентів до ЗВО не співпрацювати із людьми, які не розділяють фундаментальні цінності, як-от гідність людини й повага до наших захисників та захисниць», — йдеться у відповіді на запит.

У Міністерстві освіти та науки додали, що саме виші самостійно призначають та звільняють з посади викладачів і працівників освіти. А тому університети несуть відповідальність за те, щоб ці люди були не тільки кваліфікованими спеціалістами, але й людьми високих ціннісних орієнтирів та моральних переконань.

Натомість у “Львівській політехніці” відхрестилися від заяв Фаріон та заявили, що не несуть відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом.

Відео