Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У МОН розповіли, які спеціальності абітурієнти обирають цьогоріч найчастіше
19 Липня, 16:37

У МОН розповіли, які спеціальності абітурієнти обирають цьогоріч найчастіше

Вступники до вишів вже подали 1 млн 110 тис. заяв. Активовано більше 162 тис. електронних кабінетів. Це на 11,5 тис. більше, ніж у цей же період минулого року.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України.

Вступники наразі найбільше заяв подали на спеціальність «Право» – 77,5 тис. Далі – «Філологія», «Менеджмент», «Середня освіта» та «Комп’ютерні науки».

«Хочу звернути увагу вступників: наразі в 5 тисячах зареєстрованих електронних заявах встановлено статус «Потребує уточнення». Цей статус означає, що заяву прийнято до розгляду вишем, але вона потребує уточнення, оскільки є некоректні дані. Якщо у вступника виникають запитання, яка саме інформація потребує уточнення, то йому треба звернутися до приймальної комісії закладу. Її дані наведені в конкурсній пропозиції», – наголошує директор ДП «Інфоресурс» Оксана Бєлік.

Вона окремо відзначила, що зараз вступники досить часто звертаються на гарячу лінію з однією  проблемою. Їхні батьки чи навіть бабусі реєструють замість них електронні кабінети та подають заяви на бюджет на власний розсуд.

«Будь ласка, спілкуйтеся між собою! У таких ситуаціях нерідко вже нічого не можна змінити, якщо таку заяву – на бюджет, з виставленим пріоритетом – зареєстрував виш. Вступник уже не зможе скасувати та подати замість цих інші заяви, а отже – вступити до омріяного університету», – підкреслила Оксана Бєлік.

Реєстрація вступних заяв завершується о 18-й годині 22 липня.

«Але я хочу порадити вступникам не дотягувати до останньої години, а краще – і до останнього дня. Оскільки кожна заява проходить перевірку в приймальній комісії, і час від часу треба відповідати на якісь запитання, якщо вони виникають. Треба час, щоб дати на них відповідь, уточнити інформацію і ухвалити рішення про допуск до конкурсу. Тому прохання вже приймати рішення і подавати документи», – зазначив Олег Шаров.

Фото: Kurs.if.ua

Схожі новини