У МОЗ пообіцяли вирішити проблеми Прикордоння, – Бакунець | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У МОЗ пообіцяли вирішити проблеми Прикордоння, – Бакунець
26 Березня, 11:08

У МОЗ пообіцяли вирішити проблеми Прикордоння, – Бакунець

Нові «швидкі», збільшення зарплат фельдшерам, розвиток ФАПів та кошти на вагітніть – у МОЗ пообіцяли взятися за вирішення проблеми медицини прикордонних районів Львівщини. Про це повідомив народний депутат Павло Бакунець.

Міністерство охорони здоров’я закликали збільшити коефіцієнт розрахунку зарплати для фельдшерів у сільській місцевості. Днями таку пропозицію міністру висловили представники депутатської групи «Довіри» Микола Люшняк, Павло Бакунець та Борис Приходько.

Вони пропонують прив’язати розрахунок коефіцієнта до кількості територій, відстані між ними та кількості людей, яких фельдшери обслуговують.

«Коефіцієнти розрахунку оплати фельдшера у селі та лікаря у великому місті чи районні дуже різні. Зокрема, проблема у тому, що у сільській місцевості важко підписати декларації з достатньою кількістю пацієнтів, що впливає на оплату праці фельдшера. Але від цього якість роботи фельдшера не зменшується і він заслуговує на гідну оплату своєї праці», – пояснює Павло Бакунець, представник Жовківщини та Яворівщини у Верховній Раді.

Також нардепи наголосили на необхідності створення програми підтримки фельдшерсько-акушерських пунктів, щоб не допустити їх закриття.

За словами Павла Бакунця, міністр охорони здоров’я Максим Степанов пообіцяв вирішити ряд проблем сфери охорони здоров’я Яворівського району, зокрема – щодо фінансування нового пакету медичних гарантій «Ведення вагітності в амбулаторних умовах».

«Сподіваюся, лікарні Прикордоння якнайшвидше отримають необхідне фінансування від НСЗУ. Насамперед, мова про лікарні у містах Новояворівськ та Яворів, де породіллі зможуть розраховувати на якісні та безкоштовні послуги. Також ми обговорили можливість придбання нових карет швидкої допомоги і я попросив міністра допомогти жительці села Любині. Вона хворіє на рідкісну орфанну хворобу Помпе і потребує дороговартісного та тривалого лікування», – додав Бакунець.

Відео