Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У МОЗ розповіли про можливість поширення мавпячої віспи в Україні
24 Травня, 14:00

У МОЗ розповіли про можливість поширення мавпячої віспи в Україні

Шанси поширення віспи мавп на території України дуже невеликі. Про це сьогодні, 24 травня, сказав головний санітарний лікар Ігор Кузін, пише Кореспондент.

“Шанси поширення віспи мавп територією України дуже малі. Україна не є транзитною країною для країн Африки. Потрапляння вірусу в Україну досить малоймовірне, враховуючи, що зараз туристичних маршрутів небагато і шлях передачі вірусу не такий простий, як за коронавірусу”, – заявив Кузін.

Він повідомив, що зараз у світі зареєстровано 258 випадків захворювання на віспу мавп, з них 187 підтверджених. При цьому кожен підозрілий випадок  розслідується на рівні ЄС.

“Ми налагодили обмін інформацією епідеміологів України з колегами з ЄС для отримання інформації, всі підозрілі випадки розслідуватимуться”, – сказав головний санлікар і запевнив, що “система охорони здоров’я має відповідні вказівки про те, як це діагностувати.

Ми зараз перебуваємо на етапі готовності та моніторингу ситуації. Станом на сьогодні випадків захворювання в Україні немає”, – резюмував Кузін.

Додамо, органи охорони здоров’я Великої Британії рекомендують 21-денний карантин для близьких контактів людей, які захворіли на мавпячу віспу. Це стосується осіб, які безпосередньо контактували з хворими або проживають з ними в одному приміщенні.

Схожі новини