У миколаївській лікарні з’явилося нове сучасне обладнання | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У миколаївській лікарні з’явилося нове сучасне обладнання
06 Листопада, 13:42
logo-black

У миколаївській лікарні з’явилося нове сучасне обладнання

Вікторія Ничта

У Миколаївській районній лікарні поступово оновлюють медичне обладнання. Тут тепер є новий сучасний цистоскоп, 7 комплектів телемедичного обладнання та апарат штучної вентиляції легенів.

« Справді, ми маємо чим похвалитися, — розповідає LMN директорка лікарні Ірина Хрущ. – Нещодавно придбали новий сучасний цистоскоп з фото- та відеофіксацією. Це — спеціальний прилад, який дає змогу оглянути слизові оболонки уретри й сечового міхура. Він забезпечує високоякісне зображення і може використовуватись для проведення як діагностичних, так і лікувальних процедур, а саме: виявити запальні процеси, камені, пухлини, дивертикули; провести біопсію; з‘ясувати причину наявності крові, гною в сечі; видаляти поліпи, малі пухлини; проводити коагуляцію ерозій, виразок; проводити стентування нирок. Окрім цього, маємо тепер і 7 комплектів телемедичного обладнання, які передамо у сільські амбулаторії. Це дасть можливість отримати цифрові дані медичних обстежень для віддаленого консультування, коли важливий час або неможливо транспортувати пацієнта до фахового вузькопрофільного спеціаліста навіть за межами області. Телемедицина тільки починає розвиватися в Україні, ще дуже багато треба освоїти, налагодити нові зв‘язки та маршрути. Проте перші кроки вже зроблено, завдяки інвестиції місцевих органів влади та Програмі розвитку сільської медицини».

Також тепер у цій лікарні є апарат штучної вентиляції легенів HAMILTON-C3.

«Цей апарат, — продовжує Ірина Хрущ, — застосовується для проведення ефективної й безпечної штучної вентиляції легень дорослих та дітей. До речі, з допомогою цього апарату вже навіть провели першу операцію кесаревого розтину. То ж потроху за обладнанням досягаємо рівня області».

А ще у лікарні обладнали кабінет замісної підтримувальної терапії.

«Ми давно хотіли обладнати такий кабінет, — каже директорка, — але, як би це банально не звучало, коштів на у нас не було. Шукаючи шляхи розв’язання цієї проблеми, натрапили на благодійну організацію «Благодійний Фонд «Всеукраїнське об‘єднання людей з наркозалежністю» і вони нам допомогли. Ми зробили капітальний ремонт кабінету, придбали нову комп’ютерну техніку та меблі».

Фото: автора

Відео