Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«У нас епідемія раку. Ми за 5 років війни втратили 340 тисяч людей в тилу», – лікар-онколог
07 Лютого, 12:31

«У нас епідемія раку. Ми за 5 років війни втратили 340 тисяч людей в тилу», – лікар-онколог

Нейрохірург-онколог Антон Шкіряк розповів про масштаби поширення онкології в Україні.

Про це повідомляє Обозрєватєль.

 

«Якщо порівнювати Європу та Україну, то ми по кількості поширення онкології – на другому місці. І це при тому, що в Європі діагностика та скринінг якісніші, тому там онкологія виявляється частіше», – заявив онколог.

«Ми маємо понад 1 мільйон онкохворих в Україні. Щороку виявляємо понад 140 тисяч онкохворих, більше 30 тисяч з них не доживають до кінця першого року після виявлення захворювання», – додав він.

За словами лікаря, серед чоловіків перші позиції займає рак легенів та рак простати, а серед жінок – це рак молочної залози та колоректальний рак(рак прямої кишки).

«У мене були пацієнти, які в житті не курили цигарок, але курили електронні цигарки. Тобто я з усією відповідальністю заявляю про те, що електронні цигарки також призводять до онкології», – заявив лікар.

Він також висловився щодо масштабів онкологічної ситуації в Україні.

«Ми за п’ять років війни втратили понад 340 тисяч громадян у тилу. Це трагедія! І українська влада, на жаль, нічого не робить для покращення ситуації, а у нас епідемія! У нас був Чорнобиль, у нас жахлива екологія», – зазначив він.

 

Схожі новини