Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«У нас кожен пильнує своє і не зважає, чим займається сусід», – американка про те, що її здивувало в селі на Пустомитівщині
09 Березня, 16:11
logo-black

«У нас кожен пильнує своє і не зважає, чим займається сусід», – американка про те, що її здивувало в селі на Пустомитівщині

Христина Іваніків

Американка Кейсі Меш вже півроку навчає англійської мови дітей у селах Миклашів, Підберізці і Чижиків Пустомитівського району. Веде там гуртки в рамках програми Корпусу Миру.  Оселилася в родині у сусідньому Підгірному. Розповіла LMN про свої враження від України та те, що її найбільше здивувало.

Кейсі живе у Піттсбурзі, штаті Пенсільванія, де багато українців. Дівчина теж має українське походження,  її прабабуся по маминій лінії родом з Лемківщини. Української мови Кейсі не знала, та, поживши кілька місяців в підгірнянській родині, освоїла її дуже швидко.

«Найбільше мене вразила гостинність українців. Ну це просто щось. Я ніколи не могла подумати, що ви настільки привітні і відкриті, – каже Кейсі. – Я живу в українській сім’ї,  де дуже багато часу проводять з дітьми, а сімейна вечеря  – то взагалі ритуал, її пропускати не можна. У нас, на жаль, не приділяють так багато часу родині. Третє, що дуже мене вразило, – це українська кухня, її різноманіття. Продукти свіжі, натуральні, свої овочі, фрукти, м’ясо, молочне. Влітку я обов’язково хочу піти на базар і самостійно зробити закупи. З усіх страв мені найбільше засмакували  голубці, вареники і деруни. Але деруни не зі сметаною, а з гострим соусом», – сміється.

Дівчина каже, ще її дивують консервативні погляди українців на ролі чоловіка і жінки в побуті.

«В Америці чоловіки без проблем готують, займаються хатніми справами, няньчать діток. А жінки працюють. І навпаки. Це нормально, без проблем, – говорить Кейсі. – А ще мені дивно, що у вас в селах всі знають одне одного.  В Америці кожен пильнує своє і не зважає, чим займається сусід. Американці дуже цінують час, використаний для себе, власний розвиток, роботу, спорт. Не переймаються іншими. Вони зазвичай навіть не знаю, хто живе поруч. А в Україні є поняття добросусідства».

 

Як охарактеризуєш українських дітей?

“Вони працьовиті, наполегливі і відповідальні.  А взагалі, нічим особливо не відрізняються від американських. Особливо ті, що молодшого шкільного віку, – мають однакові інтереси. На моє здивування, українські діти в загальному англійську знають і розуміють. І це дуже добре, бо допоможе їм  порозумітися з більшістю людей у світі, знайти хорошу роботу”.

89290678_213089943216863_522881129775104000_n
88122412_636068730520423_4772407190747086848_n

Фото: з архіву Кейсі Меш

Схожі новини