У Національному парку на Старосамбірщині виявлено масові незаконні рубки (фото, відео) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Національному парку на Старосамбірщині виявлено масові незаконні рубки (фото, відео)
29 Листопада, 18:49

У Національному парку на Старосамбірщині виявлено масові незаконні рубки (фото, відео)

Ще одну незаконну вирубку лісів виявили на Львівщині. Цього разу йдеться про село Лаврів Старосамбірської громади. Сьогодні під час рейду активісти лише за годину виявили 20 свіжих пеньків. Підраховують, що принаймні ці вирубки завдали шкоди країні на мінімум 200 тисяч гривень.

“Рубають близько дороги, не особливо ховаються, очевидно все погоджено в лісгоспі і з іншими хто би міг повпливати. Дорога в селі жахлива, один вкрадений лісовоз з деревиною – 50-70 тисяч, а це 5 машин щебеню на дорогу. Якщо кожен десятий з вкрадених лісовозів залишати громаді – то в Лаврові можна метро збудувати”, – каже активіст Василь Курій.

За його словами, відео з рейду передали голові обласної ради Ірині Гримак та депутатському корпусу.
Додамо, територія, на якій виявили незаконну вирубку, формально має належати Національному парку “Королівські Бескиди”. Проте “Галсільліс”, на території якого сформували парк, ще не передав ліс новим управителям.

“Виходить, що рубають в Національному Парку “Королівські Бескиди”, але поки що відповідальність несе “Галсільліс” і власник – обласна рада. У якій пропорції розділяються вкрадені гроші також невідомо”, – каже Василь Курій.

Нагадаємо, учора про незаконні вирубки лісу біля Турки повідомив активіст Володимир Явдик.

Відео