Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У навчальні заклади Східниці діти приносять воду з собою
24 Січня, 13:43
logo-black

У навчальні заклади Східниці діти приносять воду з собою

Антоніна Скляренко

Другий день без води садочки і школа Східниці. У закладах немає з чого варити їсти дітям та чим зливати каналізацію. Запаси, які мали, вичерпали. Місцева влада каже, воду підвозитиме пожежна машина.

«Нема води і в людей на окремих вулицях, загалом, десь, певно, половина Східниці потерпає. Це просто якась катастрофа. Дали воду на Йордан. Люди собі набрали трохи, але скільки припасешся, як її треба за кожен раз. Тепер перебивається кожен як може. Батьки ведуть дітей в садочок, їх одразу попереджають: несіть з собою пляшки з водою. Хтось 5 літрів в магазині купує, хтось більше. Це і не зручно, і за нормами не правильно. Ні туалету злити як слід, ні руки помити. Скоро хвороби вже якісь почнуться. В школі поварка каже, ще вчора мала запас в баку, аби їсти зварити, а нині вже пусто. Техпрацівник до криниці з відром бігає, аби всі приміщення перемити. Таке враження, що над нами реально хтось знущається», – каже мешканка Ірина Журавчак.

Люди вже тижнями обривають телефон гарячої лінії і місцевої влади. Дзвонять на підприємство «Вододар», яке подає воду. Але всюди отримують одну відповідь – воду подають за графіком, в цілях економії електроенергії.

«Все робиться для того, щоб підняти тариф на воду і за одне хтось на цьому нажився. Ми платимо найбільше в області  – по 27 гривень за куб. Але хто думає про людей. Радять для технічних потреб топити сніг. Хіба це нормально? Та ми в якісь цивілізованій країні живемо, чи де? Люди вже і на графік згідні, на цих три години з шостої до дев’ятої. Але дайте воду. А вона просто до нас не дотікає. Бо її ледь підкачують там на підприємстві. Ще хто має сани, то до колодязів їде, набирає. А як сніг зійде, як по воду ходити?», – додає жінка.

У Східницькій селищній раді, куди задзвонила LMN, про проблему знають, але, схоже, з нею там змирилися.

«Проблема з водою у нас існує ще з 2011 року. Річ у тім, що все вирішується в Бориславі. Скільки ми вже звертались, писали, просили. Відповідь – нема грошей. З неофіційної інформації, нам розповіли, що хлопцям, які подають воду на Східницю, просто кажуть в якийсь момент перекривати засув на наше селище і відкривати його на Борислав. Тому у них все в порядку, а у нас така катастрофа. Проблему вирішуємо так: пожежна машина набирає воду і підвозить її до навчальних закладів. У такий спосіб робимо запаси», – каже секретар Східницької селищної ради Юрій Журавчак.

В свою чергу мешканці Східниці, які потерпають від браку води, кажуть, готові вже на все. Якщо проблему не вирішать, страйкуватимуть. Спочатку в Бориславі, потім під обласною адміністрацією, якщо треба – підуть і на Київ.

Нагадаємо, комунальне підприємство «Вододар», яке забезпечує водою місто Борислав та селище Східницю, з нового року оголосило про відміну нічного тарифу та неможливість подачі води за старими цінами. Щоб зекономити гроші, подає воду мешканцям за графіком двічі на добу по три години, зранку і ввечері.

Схожі новини