У Новороздільській громаді виявили рідкісного червонокнижкого плазуна довжиною півтора метри | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Новороздільській громаді виявили рідкісного червонокнижкого плазуна довжиною півтора метри
17 Червня, 15:47

У Новороздільській громаді виявили рідкісного червонокнижкого плазуна довжиною півтора метри

У Новороздільській громаді виявлено рідкісного червонокнижкого плазуна. Мова йде про полоза лісового, ареал проживання якого виявили на території Новороздільської громади, повідомили у прес-службі Стрийського районного управліня ДСНС у п’ятницю, 17 червня.

У середу, 15 червня, рятувальники разом із герпетологом Тарасом Гринчишиним піймали одного плазуна, довжиною півтора метри на території дитячого садка №9, а іншого – на дамбі озера Барвінок.

 

«Полоз лісовий – рідкісний для України, середземноморський вид плазунів, який перебуває під особливою охороною держави та Бернської конвенції. Охоче засиляє покинуті будівлі, трапляється у населених пунктах. Зазвичай трапляються лише поодинокі особини. Луски гладенькі, навколо середини тіла 21 або 23 ряди лусок», – пояснюють тут.

До слова, полоз лісовий (або полоз ескулапів) охоче живе у покинутих будівлях. Ці змії виростають до двох метрів у довжину, у них гладенька однотонна луска, від різних відтінків оливкового, бурого чи сірого кольорів до майже чорного. По боках голови у полоза лісового є жовтуваті плями. Ця змія не отруйна та безпечна, вона живиться мишами та абсолютно не загрожує людині.

Змія ніколи першою не нападає на людину, укусити може тоді, коли на неї наступили, торкнулися його рукою або ж коли вона не має шляху для втечі.

Тож, у разі укусу полоза потрібно просто обробити рану будь-яким антисептиком.

Відео