Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Люди соромляться приходити”: у Новояворівську готують обіди для потребуючих
03 Лютого, 10:03
logo-black

“Люди соромляться приходити”: у Новояворівську готують обіди для потребуючих

Софія Мінджоса

У суботу, 1 лютого, у місті Новояворівськ відбувся обід для потребуючих. Таку акцію щосуботи о 14.00 проводить організація «Промінь добра». Обіди відбуваються у вагончику на території православної церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

Їжу для потребуючих готують організаторка акції Юліана Гавдюк-Березова та її чоловік. Їм допомагають ще декілька жінок – приносять вже готові страви. Продукти постачають небайдужі, багато інгредієнтів подружжя купує за власні кошти.

«В суботу я зварила вдома дві великі каструлі макаронів. Ще дві жінки принесли 13 літрів борщу. Кожен дає, що має, – каже жінка. – Цього разу ми купили тільки два хліба. Коли люди побачили, що хліба мало, то одразу почали надкушувати скибки і класти собі в кишеню. Дуже важко дивитися на таку реальність. Нам трохи складно купити все необхідне. Тому дуже просимо місцевих підприємців допомогти продуктами».

84315460_564956717422327_3142034572938575872_n
83255389_564956744088991_4017994205224763392_n

Про акцію людей інформували в церкві. Крім того, Юліана розвішувала оголошення по місту.

«Коли бачила людей біля смітників, то казала їм, щоб приходили. Спершу охочих було декілька, тепер вже більше. Один одному розповідають. Насправді люди дуже соромляться приходити. На перших обідах всі були дуже закриті, мовчазні. Їм незручно, що через певні життєві обставити зараз перебувають у такому скрутному становищі. Вони звикли, що їх зневажають. Ми ж, навпаки, хочемо підтримати їх. Чоловік, який має алкогольну залежність, каже, що тепер у нього є стимул не пити, щоб бути тверезим на обід. Ми не осуджуємо людей. Приймаємо їх у будь-якому стані. Намагаємося допомогти морально та матеріально», – розповідає жінка.

Люди також потребують теплого верхнього одягу та взуття. За словами Юліани, одна з літніх жінок прийшла на обід в тапочках, бо не має чобіт. Тому організатори акції просять усіх небайдужих допомогти з речами.

«У вагончику, де ми проводимо обіди, мало місця. Цієї суботи ми двічі накривали стіл. Влітку чоловік поставить стіл на вулиці, щоб усі могли поміститися. Однак я мрію, щоб на території церкви ми змогли збудувати приміщення із санвузлом», – додає Юліана.

Фото: Юліани Гавдюк-Березової.

Схожі новини