Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Новояворівську за громадські проекти проголосував Пуйло і Страус, а координаційна рада все затвердила
19 Серпня, 16:47
logo-black

У Новояворівську за громадські проекти проголосував Пуйло і Страус, а координаційна рада все затвердила

 

Віра Міцна

 

Довкола голосування за громадський проект у Новояворівську розгорається скандал. У фейсбук активісти залили відео, як можна було з одного IP адресу проголосувати декілька разів і з фальшивими даними. Тож врешті серед голосів, які зарахувала координаційна рада, є «Страус» і «Пуйло»

 

«Голосування тривало впродовж двох тижнів. Вже на початку стало зрозуміло, що відбувається фальсифікація. Кількість голосів за окремі проекти — вражала. Порівняйте з минулим роком: у конкурсі переміг проект із 280 голосами — це була найбільша кількість голосів, а цього разу за 30 хвилин з’являлося по 150 голосів. Тож вкінці конкурсу переможці мали не менше тисячі голосів», — каже LMN міський мешканець Віталій.

 

Аби припинити фальшування, активісти звернулися в міськраду Новояворівська з вимогою, щоб зібрали координаційну раду і поставити учасників конкурсу проектів у рівні умови.

 

«Члени координаційної ради сказали, що не будуть втручатися у хід голосування, наголосивши, нехай учасники конкурсу дають собі раду самотужки. Тож перед закриттям голосування активісти записати два відео — в одному проголосував Пуйло, в іншому — Страус. Координаційна рада повинна була перевірити голоси, відсіяти фальшиві, натомість — затвердили абсолютно всі голоси. Після того активісти виклали це відео в інтернет, щоб люди розуміли, де ми є і яка справедливість», — додав Віталій.

 

Активісти переконані, що система мала просто це не допустити такого голосування. А крім того, в інших містах голосування за громадські проекти відбуваються через електронний ключ, або банк ID, або у відділеннях ЦНАПу. І саме це унеможливлює фальсифікації.

 

«Мало того, що відбулися такі порушення і фальшування, працівники міськради Новояворівська погрожують активісту, який зняв ці відео, що попадуть на нього заяву в поліцію за шахрайство», — підкреслив Віталій із Новояворівська.

Схожі новини