У ОХМАТДИТі успішно прооперували 5-річного сина захисника | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У ОХМАТДИТі успішно прооперували 5-річного сина захисника
19 Січня, 12:34

У ОХМАТДИТі успішно прооперували 5-річного сина захисника

У Львові в лікарні “Охматдит” успішно прооперували 5-річного сина захисника України. У хлопчика була надзвичайно велика розщілина м’якого і твердого піднебіння та губи. Про це повідомили у пресслужбі лікарні.
Сімʼя 5-річного Олексія зі Сумської області. Вперше хлопчика прооперували, коли йому було 3 місяці. Однак наступне втручання зробити вчасно не вдалося.

“Ми шукали лікарів аби зробити наступну операцію. Але то ковід, то війна і не було спеціалістів таких, які бралися за таку операцію. Фахівці з інших областей до Сум не приїжджали. Тому ми знайшли лікарів аж у Львові. Нам порадили саме “Охматдит”. Домовились за консультацію, огляд, а тоді втручання і все зробили. Післяопераційний період пройшов легко. Все дуже добре. Результатом ми дуже задоволені”, – розповіла мама Олексія Віра.

За словами щелепно-лицевої хірургині Христини Пограничної у хлопчика була надзвичайно широка розщілина піднебіння. Труднощі створювало те, що він до 5-ти років не був прооперований вдруге, тому потрібно було терміново приймати рішення і обирати оптимальний метод лікування для закриття дефекту.
Після операції у Олексійка налагодилося дихання, мовлення, ковтання та харчування. Адже, до цього хлопчику було дуже важко розмовляти, ковтати, їсти та пити. Було змінене положення щелеп та привкус.

“Ми будемо спостерігати за Олексієм до 18-ти років, зокрема за прикусом і розвитком та ростом верхньої щелепи. І за потреби проведемо повторне втручання”, – зазначив щелепно-лицевий хірург Роман Огоновський.

Після початку повномасштабного вторгнення Віра з сином переїхала на Львівщину до сімʼї чоловіка. Батько хлопчика з 2014 року брав участь у АТО. І від 22 лютого 2022 року продовжує боронити незалежність України.
Зазначимо, що розщілина губи та піднебіння в Україні та Європі зустрічається раз на 700-800 пологів. Здебільшого, вперше після народження оперують дитині губу у 2-3 місяці, а піднебіння до 1 рочку.
Відео