В озері на Миколаївщині масово гинуть раки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В озері на Миколаївщині масово гинуть раки
05 Серпня, 14:01
logo-black

В озері на Миколаївщині масово гинуть раки

Антоніна Скляренко

Мешканці Миколаївського району, що мешкають поруч із озером “Задорожнє”, б’ють на сполох. У водоймі гинуть раки. Дайвери, які щорічно займаються підводним полюванням в цих місцях, стверджують – популяція цих тварин зменшилася в сотні разів.

«Це озеро називають «малим Байкалом», у ньому не купаються відпочивальники. Там здебільшого любителі ловили рибу і раків. Останнім часом, десь місяць-півтора, стало помітно біля берега багато мертвих раків. Дайвери, які часто опускалися в цьому місці на дно, також були шоковані – за дві години обстеження водойми, кажуть, побачили з десяток раків і все! Раніше там же сотні були! Вони просто перестали водитися», – розповідає Василь Лопушинський із ГО “Авто Євро Сила”.

Люди підозрюють, що проблема із зменшення популяції раків пов’язана із неконтрольованою обробкою хімікатами прилеглих полів.

«Активне обприскування пестицидами та гербіцидами фермерських угідь, які знаходяться всього за 3-4 метри від берега, проводилося у період нересту раків. Тому цілком ймовірно, що в цьому й причина. Зверталися в рибнагляд, та їм, схоже, байдуже. Викликали екологічну інспекцію, взяли проби води. Важливо було взяти і проби ґрунту із поля, де посаджена кукурудза і де, ймовірно, було це хімічне обприскування. Але в інспекції послались, що для цього має виїздити інша група з іншим обладнанням. Так от, чекаємо, що буде дальше, які результати покаже аналіз води. Хтось каже, можливо, через електровудки раки погинули, та, повірте, що це не ті масштаби. Виглядає все на явне хімічне отруєння», – додає Василь.

Чоловік про ситуацію розповів також на своїй сторінці у Фейсбук. Користувачі у коментарях пишуть, що через масове обприскування хімікатами відчувають і проблеми із власним здоров’ям та не можуть нічого вдіяти.

 

«Ці “аграрії” проводять інтенсивне обприскування в основному по ночах. На каністрах з хімікатами міняють наклейки, маю свідків, або спалюють ємкості відразу на місці», – каже Лопушинський.

 

ФОТО: Василя Лопушинського

Відео