У парку Знесіння місцеві мешканці та ВПО висадили 100 дубів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У парку Знесіння місцеві мешканці та ВПО висадили 100 дубів
29 Квітня, 19:00

У парку Знесіння місцеві мешканці та ВПО висадили 100 дубів

Впродовж двох останніх субот квітня у парку Знесіння в  рамках проєкту «ЛІіС з ВПО: ліс для ВПО” висадили 100 нових дубів. Про це LMN повідомили організатори проєкту.

Разом із місцевими жителями свої сімейні дерева садили ті, хто через війну вимушені були покинути рідні домівки і зараз живуть у місті Лева – мешканці Маріуполя, Мелітополя, Бахмуту, Авдіївки, Лисичанська, Бердянська, Харкова, Чернігова, Херсону, Миколаєва та ін.

 

“Цей проєкт – можливість глибшої інтеграції та адаптації ВПО або, як ми їх називаємо – нових мешканців Львівщини – у нашу громаду, у нове середовище проживання…100 дерев, які висадили сім’ї ВПО та місцеві жителі – це символічне вкорінення родин у львівській громаді. Це не просто долучення до вирішення проблеми з озеленення міста Львова, а можливість залишити частинку своєї причетності на землі, де люди знайшли прихисток”, – розповідає Оксана Пелюх, менеджерка проєкту.

Організатори також переконані, що отримані знання та навички ВПО зможуть використати в майбутньому у своїх громадах задля відновлення зруйнованих війною та занедбаних насаджень. 

“До цієї акції долучилися великою маріупольською родиною, адже ми, маріупольці, тут об’єдналися і, можна сказати, що сьогодні висадили шматочок Маріуполя у Львові. Кажучи “Маріуполь”, – всередині болить, але ми віримо, що повернемося. Проте відвідуючи Львів, будемо обов’язково приходити в наш невеликий маріупольський ліс у львівському парку. Дякуємо Львову за прийняття та прихисток. За те, що вважаєте нас “новими жителями”, це дуже приємно, бо коли кажуть ВПО – це важко. Свого часу, у 2014 році, Маріуполь приймав переселенців із Донецька і ми їх теж називали: “нові маріупольці”, – говорить учасниця акції Наталя з Маріуполя.Додамо, що проєкт став можливим в межах програми “Єднання заради дії”, що втілюється IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключно відповідальністю ГО “Лісові ініціативи і суспільство” та необов’язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США.Відео