У парламенті прокоментували можливість створення нової коаліції | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У парламенті прокоментували можливість створення нової коаліції
17 Травня, 21:51

У парламенті прокоментували можливість створення нової коаліції

У фракціях “БПП”, “Батьківщини” та “Самопомочі” прокоментували можливість створення нової коаліції у Верховній Раді України.

 

Фракція «Блок Петра Порошенка» готова брати участь у формуванні нової коаліції у Верховній Раді цього скликання, але на певних умовах. Про це заявила представник Петра Порошенка у парламенті Ірина Луценко.

«Якщо цей курс, який буде запропонований депутатами від різних фракцій, буде повністю співпадати з тим курсом, якого дотримувався «Блок Петра Порошенка», то може бути», – заявила Луценко.

 

«Народний фронт» мав повне право вийти з цієї коаліції. Що це означає? Це означає 30-денний відлік, ймовірно по законодавству, про створення нової коаліції. Чи означає це, що президент Зеленський може все рівно розпустити парламент? Так, це означає», –  сказала вона.

Партія «Батьківщина» також готова вести переговори з іншими політичними партіями про створення нової коаліції у Верховній Раді.

«Якщо в парламенті знайдуться політичні сили, які готові принаймні стратегічно розділити погляди «Батьківщини», ми готові з ними обговорювати подальшу співпрацю. Якщо таких людей знайдеться 226, то ми готові говорити про створення коаліції. Об’єднання можливе навколо ідеологічних речей, навколо технічного уряду, який працюватиме у перехідний період», – сказав заступник голови партії Сергій Власенко.

Парламентська фракція «Самопоміч» не бажає формувати коаліцію у парламенті чинного скликання.

«Самопоміч» заявила своє ставлення до коаліції ще в 2016 році. Ці люди краще не стали. Навпаки – показали багато своїх нездібностей. «Самопоміч» не бачить можливості вступати з цими людьми в коаліцію», – заявила віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

У команді новообраного президента Володимира Зеленського вважають, що коаліції в українському парламенті не було уже давно, проте все ще сподіваються на злагоджену роботу Верховної Ради у наступні 6 місяців. Про це в коментарі “Українській правді” розповів радник Зеленського Дмитро Разумков.

«Коаліції не існує вже три роки – з того часу, як її залишили фракції «Самопомочі», «Батьківщини» та Радикальної партії Олега Ляшка. Нинішня гра у парламенті – чергове свідчення того, що депутатам байдуже до людей, які їх обрали. Подовжити своє безтурботне існування для них важливіше», – повідомили у прес-службі Зеленського.

 

Фото: Радіо Свобода

Відео