У перший день Дефлімпіади українці вибороли 9 медалей: серед них 6 золотих (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
03 Травня, 12:47

В перший день Дефлімпіади-2021 – мультиспортивних іграх серед людей із порушенням слуху в Бразилії збірна України здобула дев’ять медалей у трьох видах спорту. Про це повідомило Суспільне Спорт.

Загалом у скарбниці сино-жовтих – шість золотих, дві срібні та одна бронзова медаль.

Першу перемогу Україні принесла велосипедистка з Чернівецької області Єлисавета Топчанюк, яка стала найкращою у шосейній гонці на 1000 метрів. Найбільшу кількість нагород українці вибороли в карате, де взяли три “золота” та два “срібла”. Чемпіонами Дефлімпіади в куміте стали Карина Янчук з Луганщини, яка перемогла в категорії до 68 кг, та Олександр Махно з Полтавщини – в категорії до 84 кг. Інший українець, Микола Пантюшин із Дніпропетровщини, завершив змагання в понад 84 кг зі “сріблом”.

Ще одне золото здобув Олександр Черняєв із Харківської області у ката, а також “срібло” в чоловічих командних змаганнях разом із Олександром Кальником і Олександром Тритяком.

Завершили день змагання з плавання. У ньому українці виграли ще два “золота” й “бронзу”. Киянин Ілля Султанов, для якого ці Ігри стали дебютними в кар’єрі, фінішував першим на дистанції 50 м батерфляєм. А в плаванні комплексним стилем на 200 м третє місце посіла Ірина Терещенко.

Також українська команда стала найкращою в естафеті 4х100 м вільним стилем. “Золото” у фіналі принесли Олексій Литвиненко, Султанов, Олексій Коломієць та Максим Дудник.

Додамо, українську збірну яскраво і голосно вітали на церемонії відкриття Дефлімпіади.

“Багатотисячна зала світової спортивної спільноти – біля 80 країн світу – поєднана емоціями бразильських вболівальників, вибухнула підтримкою України, яка вийшла невеличкою, але дуже національною, групою українських атлетів і заявила про необхідність зупинити війну! Церемонія відкриття Дефлімпіади, фактично, зупинилась!..”, – поділився враженням Валерій Сушкевич, президент Національного паралімпійського комітету.