Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Польщі з’явилась неоднозначна реклама з українками
30 Жовтня, 16:45

У Польщі з’явилась неоднозначна реклама з українками

На вулицях Варшави з’явилась реклама, на якій зображені трудові мігрантки з України

Авторкою є Оксана Брюховецька, саме вона створила плакати з написом “Я українка”. Про це пише Politeka.

«Українка — так найчастіше називаються трудові мігрантки в Польщі. Леся Українка — псевдонім видатної поетеси, письменниці, перекладачки, яка на початку ХХ століття займалася популяризацією феміністичних та соціалістичних поглядів. Сьогодні ця складова її творчості маргіналізована — зате Леся Українка вважається іконою української культури, а її портрет прикрашає 200-гривневу купюру», – зазначила Оксана Брюховецька.

333-1
650x488

Оксана Брюховецька також наголошує, що статус українок у Польщі має стати предметом дискусії. Але деякі користувачі мережі вважають, що така реклама принижує українських заробітчанок.

«Це огидно. А скільки полячок, які драять туалети в Англії, Німеччині, США?», «А яка мета? Закріпити у поляків стереотипи про українців?», «яке воно противне», – пишуть у мережі.

Наприклад, у Києві середня зарплата близько 13,5 тисяч гривень.
А половину свого заробітку в Польщі трудові мігранти з України витрачають на оренду житла, комунальні послуги, одяг, проїзд та харчування. Все це за кордоном обходиться значно дорожче, ніж в Україні.

555
222-2

«У нас дійсно катастрофічна ситуація – приблизно 1 млн українців виїжджають кожен рік. Ми вважаємо, що ця ситуація, на жаль, найближчим часом збережеться», – пояснює міністр закордонних справ Павло Клімкін.

За приблизними підрахунками, в Польщі працює близько двох мільйонів наших співвітчизників.

Схожі новини