У приміських маршрутках Львівщини подорожчав проїзд: пасажири проти нових тарифів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У приміських маршрутках Львівщини подорожчав проїзд: пасажири проти нових тарифів
24 Грудня, 15:39

У приміських маршрутках Львівщини подорожчав проїзд: пасажири проти нових тарифів

Мешканці прильвівських населених пунктів незадоволені зростанням тарифів на проїзд у приміських маршрутках.  Дописувачі групи «Пустомити on-line» у Facebook навіть закликають бойкотувати перевізників, передає Zaxid.net.

Із 21 грудня перевізники Львівщини підняли тарифи на проїзд на приміських маршрутах в середньому на 20%. Таке рішення пояснюють негативним впливом карантинних обмежень та вимогою возити лише сидячих пасажирів, через що пасажиропотік впав майже удвічі.

Зокрема, зросли тарифи у напрямках Городка, Пустомитів, Буська, Жовкви, Кам’янки-Бузької, які обслуговують перевізники «Фіакр Львів», «Міра і К» та АТП 14630. У маршрутках №140 та 141, які облуговує «Фіакр Львів», тариф підняли на 3-6 грн. Новий тариф зі Львова до Городка становить 26 грн, а зі Львова до Пустомит – 16 грн.

Керівник концерну «Екопастранс», який об’єднує згаданих перевізників, Ігор Самардак пояснив, що таке рішення прийняли вимушено через обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу.

«Вартість пального не зросла, трошки зросла мінімальна зарплата, але це не головне. Питання у карантинних вимогах щодо перевезення лише сидячих пасажирів. Загальний пасажиропотік впав удвічі. Щоби зберегти рентабельність, зростання мало би бути щонайменше удвічі. Але всі розуміють, що людям важко і отримувати прибутки на докарантинному рівні ніхто не збирається. Але вийти хоча би на мінімальний нуль мусимо, в іншому разі ми просто станемо», – пояснив Ігор Самардак.

З його слів, нові тарифи сформовані на рівні собівартості.

«Рентабельність нульова, навіть про жодні витрати на амортизаційне оновлення транспорту не йдеться. Включена вартість заробітної плати, пального та ремонтів», – додав Ігор Самардак.

Керівник Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка розповів, що тарифи зросли практично на усіх приміських маршрутах. З його слів, «тарифи мали підняти до виборів, але оскільки було таке прохання не робити цього, то тарифи підняли вже після виборів».

У ЛОДА зазначають, що там вже кілька років не мають повноважень впливати на цей процес, а лише можуть звертатися про перевірку тарифів на перевезення до АМКУ. Зараз вони й готують листа з проханням про перевірку.

Фото: Фейсбук

 

Відео