Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Пустомитах та на Сколівщині з’явилися яскраві манекени школярів
15 Березня, 11:59
logo-black

У Пустомитах та на Сколівщині з’явилися яскраві манекени школярів

Юлія Швидко

Аби зменшити кількість ДТП, Служба автомобільних доріг на Львівщині вирішила на пішохідних переходах встановлювати манекени школярів. Перші два манекени уже стоять у Пустомитах та Верхньому Синьовидному Сколівського району.

«Монтажні роботи проводять на пішохідних переходах з великою інтенсивністю руху пішоходів та поблизу шкільних закладів. Вважається, що завдяки таким засобам водії більше реагуватимуть та, відповідно, зменшуватимуть швидкість перед пішохідними переходами. А також дозволять суттєво зменшити аварійність на таких ділянках», – повідомляють у Службі автомобільних доріг.

Місцеві мешканці Верхнього Синьовидного дивуються, що для встановлення такого манекену першим обрали їх селище.

«Поставили один муляж в центрі селища на «зебрі» біля лікарні. Наскільки я знаю, на цьому місці не так часто траплялися аварії. Але чомусь так вирішили. Коли вперше їхав, то подумав, що хтось справді йде – пригальмував. Здалека цей муляж геть на живу людину схожий, такий яскравий, – каже LMN водій Василь, який мешкає у Верхньому Синьовидному. – У світі це не новинка. Такі муляжі бачив на дорогах у Чехії, Німеччини. Але там люди – культурні. Боюся, що наші підлітки не дозволять цим муляжам довго простояти».

У селищі люди розповідають, що нещодавно про них говорили усі в області. Нагадаємо, що виконувачем обов’язків селищного голови та депутатом  Верхнього Синьовидного зайнялася обласна прокуратура. Вони зобов’язалися за інноваційною системою освітити свій населений пункт. Попри це привласнили майже мільйон гривень.

«Чому поставили у Пустомитах, зрозуміло. Це райцентр, недалеко від Львова. У нас, можливо, муляж поставили, аби показати, що хоча ми й залишилися без керівника, та про селище не забувають», – припускає пан Василь.

У Службі автодоріг пояснюють, що для перших манекенів просто обирали ділянки на дорогах державного значення – М-06 Київ-Чоп та Т-14-16 Львів-Пустомити-Меденичі.

Аналогічні манекени торік встановили в Івано-Франківську та Вінниці. Поки немає даних, що такі засоби справді зменшують аварійність на дорогах.

Фото: Служба автодоріг

Схожі новини