Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Раді зареєструють законопроект про соцгарантії пораненим і сім’ям загиблих внаслідок атак по полігонах та військових частинах
13 Березня, 16:40

У Раді зареєструють законопроект про соцгарантії пораненим і сім’ям загиблих внаслідок атак по полігонах та військових частинах

Нардеп Павло Бакунець анонсував законопроєкт, який забезпечить справедливі соціальні гарантії загиблим та пораненим внаслідок російських атак по полігонах та військових частинах за межами зони бойових дій. 

Нині через певні прогалини у законодавстві Українипостраждалі військовослужбовці або члени їх родин не можуть претендувати на соціальні гарантії, як постраждалі внаслідок війни.

У Верховній Раді пропонують вирішення цієї проблеми – нардеп Бакунець анонсував реєстрацію відповідного законопроєкту. За словами нардепа, таке рішення віднесе військовослужбовців, які отримали поранення внаслідок ударів по військових частинах та полігонах, до категорії осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Також він надасть статусу «сім’ї загиблих захисників і захисниць України» сім’ям військовослужбовців, які померли внаслідок ударів по військових частинах та полігонах. І надасть соціальні гарантій вищезазначеним військовослужбовцям та сім’ям.

«Рік тому ракети влучили по території навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, більш відомого як Яворівський полігон. Згодом були повторні атаки, і не лише по Яворівщині. Прильоти були по полігонах та військових частинах в різних регіонах, які віддалені від зони бойових дій. В результаті більшості ударів гинули чи були поранені захисники та захисниці. Це були військовослужбовці, мобілізовані на захист Батьківщини внаслідок російської агресії. Для них наразі не передбачено належних соцгарантій, і це потрібно виправити якнайшвидше», – коментує Павло Бакунець, автор законопроєкту.

Нагадаємо, в ніч на 13 березня 2022 року російські загарбники обстріляли ракетами Міжнародний центр миротворчості та безпеки на Львівщині. Авіаудар здійснили з акваторії Чорного та Азовського морів. Літаки підняли в аеропорту Саратова. Загалом загарбники випустили більше 30 ракет. Частину ракет збила в повітрі українська ППО. Внаслідок обстрілу 35 осіб загинули, 134 особи з різним ступенем ураження перебували у шпиталі.

Схожі новини