У Рава-Руській реконструювали каналізаційно-насосну станцію | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Рава-Руській реконструювали каналізаційно-насосну станцію
20 Грудня, 11:00

У Рава-Руській реконструювали каналізаційно-насосну станцію

Завтра, 21 грудня, в Рава-Руській запускають реконструйовану каналізаційно-насосну станцію. Роботи тут тривали 2 роки і коштували майже 4 млн грн.

КНС призначена для перекачування стічних вод побутової каналізації, з подальшою їх очисткою на очисних спорудах.

Станцію реконструювали за підтримки Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА в межах Програми охорони навколишнього природного середовища Львівщини на 2016-2020 роки. За 3 мільйони 854 тисячі гривень з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на КНС встановили систему вентиляції, замінили трубопровід, засувки та клапани, електросилове обладнання, 2 насоси,  одноканальний ультразвуковий водолічильник, ручний стаціонарний таль, щит керування погружним насосом та електрообладнання для каналізаційної насосної станції. 14 % від суми додала місцева громада.

А от очисні споруди в місті досі потребують реконструкції.

“У нас готова проектно-кошторисна документація. Щоб оновити обладнання очисних у Рава-Руській, потрібно понад 8,5 млн гривень. Центральним водовідведенням у місті охоплено понад 90% домогосподарств”, – каже директор Департаменту екології Львівської обласної державної адміністрації Руслан Гречаник.

Ситуація з оновленням інженерних комунікацій у містах має міжнародний вимір, наголошує заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

“Йдеться про загрозу критичного забруднення річок Західний Буг та Сян. Водою цих річок користуютсья також Польща і Білорусь, бо вони впадають у Віслу, а відтак в Балтійське море.  Тому ми намагаємося робити все, що в наших силах, для зменшення забруднення водойм стічними водами. Левова частка із природоохоронних заходів, які реалізовуються в області цього року, спрямована на охорону водних ресурсів. Понад 180 мільйонів гривень з 304-ох витрачено саме на реконструкцію і будівництво очисних споруд, бо ці роботи, насправді, дорогі”, – каже Холод.

Посадовець зазначає, що питання модернізації та будівництва міських комунікацій потребує системного підходу. Більшість із них встановлені у 60-х роках і часто ламаються. Це призводить до забруднення грунтових вод, водойм тощо.

У Департаменті екології ЛОДА повідомляють, що основним джерелом фінансування природоохоронних заходів є кошти природоохоронних фондів та міжнародної технічної допомоги. Наразі будівництво або реконструкція систем перекачування та очищення побутових стоків триває у 7 населених пунктах області. Серед них: Моршин, Червоноград, Стрий, Раневичі, Судова Вишня,  Пустомити та Верхня Білка. 

Загалом у басейні річки Західний Буг ще чекають реконструкції каналізаційно-очисних споруд 9 населених пунктів. Ще в семи їх необхідно побудувати найближчим часом. Одним з варіантів цих заходів може стати співфінансування з Національного фонду охорони навколишнього середовища та управління водними ресурсами Республіки Польща та інші міжнародні програми.

КНС до реконструкції
КНС після реконструкції

Фото: управління капбудівництва ЛОДА

Відео