Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Раві-Руській прикородонники двічі за добу не пропустили Порошенка
28 Травня, 17:09

У Раві-Руській прикородонники двічі за добу не пропустили Порошенка

П’ятого президента України Петра Порошенка вдруге за добу не випустили за кордон. Про це в суботу, 28 травня, повідомила народна депутатка від Євросолідарності Вікторія Сюмар. Вперше це сталось вчора ввечері через те, що QR-код на відрядженні був недійсним.

За словами Сюмар, цього разу вдалося зчитати QR-код, відрядження дійсне (голова Верховної Ради Руслан Стефанчук його підтвердив), проте прикордонники кажуть, що нардеп «надав не всі документи», і «не кажуть які „не всі“».

Про те, що Порошенка знову не випустили за кордон, повідомили й інші представники ЄС. За їхніми словами, прикордонники «не намагалися вивчити ситуацію» та заявили, що в нього«немає підстав для виїзду за кордон».

Оточення Порошенка звинуватило владу в «політичному замовленні», додавши, що прикордонники не мали жодних підстав відмовляти у виїзді політику, оскільки він як нардеп не є військовозобов’язаним та має на руках документи про робоче відрядження.

Напередодні пізно ввечері депутатка від Євросолідарності Ірина Геращенко заявила, що Порошенка не пропустили через державний кордон, хоча він входить до парламентської делегації, яка має відвідати засідання ПА НАТО у Вільнюсі.

Підставою відмови у виїзді Порошенку прикордонники назвали проблему з підтвердженням дійсності дозвільного документу. Під час проходження паспортного контролю нардеп надав копію розпорядження голови Ради Руслана Стефанчука про відрядження постійної делегації ВРУ до Парламентської асамблеї НАТО та працівника апарату ВРУ до Литовської Республіки для участі у весняній сесії ПА НАТО. Під час перевірки цього документу виявилося не можливим встановити його дійсність: не зчитувався QR-код.

Геращенко підтвердила, що документ, який видав голова ВР, не зчитується. Вона повідомила, що зателефонувала з цього приводу Стефанчуку і той заявив, що виданий документ досі є чинним. Геращенко припустила, що документ може бути кимось пошкоджений, і заявила, що «ця історія дуже погано тхне».

28 травня Порошенко знову прибув у пункт пропуску Рава-Руська, де напередодні отримав відмову у виїзді.

Схожі новини