Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У річці на Старосамбірщині вже тиждень спливає дохла риба
26 Липня, 16:09
logo-black

У річці на Старосамбірщині вже тиждень спливає дохла риба

Антоніна Скляренко

Мешканці Старосамбірщині б’ють на сполох. У річці Стрв’яж – від села Стар’ява аж до Бабини у Самбірському районі – масово загинула риба. Що спричинило мор, невідомо. Місцева влада за тиждень так і не змогла дослідити причини.

«Все почалося минулої п’ятниці. Люди бачили дохлу рибу біля Стар’яви, недалеко польського кордону. Вона лежала вздовж берега, плила на поверхні та була на дні. Шкода риби, та найбільша проблема в тому, що весь цей час у річці купалися місцеві дітлахи, люди водили напувати худобу. Це може мати страшні наслідки», – розповідає Роман Батючок, голова постійно діючої екологічної комісії Старосамбірської райради.

Депутат каже, можливо, джерело хімічного отруєння йде із сусідньої держави.

«Дивно, що стільки про це мовчали. Тільки сьогодні має бути скликана районна комісія у цьому питанні. Ми ж зі своєю комісією виїздили туди кілька разів. Зафіксували дивну річ: є риба, що вже розклалася зовсім на піну, а є й така, наче загинула пару годин тому. Плаває й жива, що також дивно. Можна говорити про те, що джерело отруєння діє досі, – додає. – Наша місцева ветеринарна медицина взяла аналізи. Перевіряли, чи нема у воді якихось вірусних захворювань. А от перевірити її на хімічні отруєння не можуть, кажуть, нема спеціального обладнання. Але ж можна було звернутися за цей час туди, де воно є, і зупинити зараження».

Активіста також дивує мовчання сільських голів, через чиї населені пункти протікає річка із отруєною водою.

«Голови сільрад шуму не піднімали, мовчить районне керівництво, екологи. Ніхто нічого не говорив, бо всі переймалися виборами, – каже Батючок. – Але вони вже закінчились, та досі ніякої роботи. Це однозначно хімічне отруєння. Можливо, поляки десь біля річки борщівник обприскували. Різне розглядаємо, але треба дослідити. Ріка не є така, щоб розливалася, виходила з берегів. Дощів також сильних у цей період не було. У нашій адміністрації заспокоюють, мовляв, хтось електровудкою пройшов. Але це нереально, електровудка на кілька десятків кілометрів не діє».

Додамо, річка Стрв’яж (інша назва – Стривігор) бере початок у низькогірських Бескидах, що у Польщі. В околицях села Долобова на Самбірщині впадає у Дністер.

Фото: Варта1

Схожі новини