У Самборі хочуть встановити 2-кілометрову огорожу за 3 мільйони гривень | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Самборі хочуть встановити 2-кілометрову огорожу за 3 мільйони гривень
11 Червня, 15:28
logo-black

У Самборі хочуть встановити 2-кілометрову огорожу за 3 мільйони гривень

У Самборі виділили близько 3 мільйонів гривень на встановлення 2-кілометрового дорожнього огородження. Про це стало відомо із тендеру, оприлюдненого на сайті державних закупівель Prozorro.

Згідно із договором, перемогу здобув єдиний учасник – ТОВ «ЮГСТАЛЬ» із Запоріжжя. Він запропонував зробити це за 2 млн 760 тис грн. Встановити дорожню огорожу підрядник повинен був до 31 грудня 2023 року.

Втім, як зазначив у своєму дописі на Facebook місцевий журналіст Юрій Леськів, до травня 2024 року жодних робіт зі встановлення огородження не було проведено, а місцезнаходження огорож й сьогодні залишається невідомим.

«Така кількість дорожнього огородження – не лише значна вага, але й значний об’єм. Ні нам, ні іншим небайдужим самбірчанам донедавна не вдавалося відшукати складські площі, заповнені цими виробами. Невідоме це місце понині», – зазначив Юрій Леськів.

Тим не менш, за його словами, у травні цього року комунальники все ж розпочали встановлення дорожнього огородження. Як зазначив у коментарі LMN Юрій Леськів, встановлюють огородження точково, здебільшого поблизу навчальних закладів. Відтак станом на сьогодні встановлено 42 огорожі загальною протяжністю 84 м із запланованих 2 км. Втім наразі роботи знову призупинились.

Місцеві жителі незадоволені реалізацією даного тендеру, а також обурені тим, скільки коштів на нього витратили.

«Місцеві волонтери обурені. Місцеві мешканці також не можуть не бути обуреними. Вони це проявляють навіть у коментарях під моєю публікацію. Тобто громадськість, м’яко кажучи, незадоволена цим всім», – каже журналіст.

Згідно із розрахунками Юрія Леськіва, вартість однієї придбаної огорожі становить 2 760 грн (загалом це – 1 000 дорожніх огорож, довжина кожної секції – 2 м). Журналіст зазначає, що закупити огородження можна було б значно дешевше, якщо замовляти їх у виробника із Львівщини або ж із сусідніх областей. Він додав, що фірму із Запоріжжя було обрано невипадково, оскільки завдяки цьому вдалось освоїти більшу суму бюджетних коштів.

«Єдина фірма із виготовлення огородження у Запоріжжі знайшлась. Тобто ні в Самборі, ні на Львівщині, ні загалом на Галичині немає жодної фірми, яка могла б такий виріб зробити? Чи Львів теж бере огорожі у Запоріжжі? Це має дуже дивний вигляд», – додає самбірчанин.

LMN намагалась поспілкуватись із секретарем Самбірської міської ради Олегом Онищуком, втім він зазначив, що наразі у нього немає часу на коментарі.

Зазначимо, що замовником встановлення даного огородження є Самбірське КП «Об’єднане», яке очолює підсудний Євген Квас.

Журналісти LMN також спробували зв’язатись із головним інженером підприємства Василем Страшівським, однак той на телефонні дзвінки не відповідав.

User Image
Вікторія Михаць
Відео