У Самборі швидка отримала виклик на вуличні пологи: медикам понад кілометр довелось йти пішки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Самборі швидка отримала виклик на вуличні пологи: медикам понад кілометр довелось йти пішки
18 Серпня, 16:19

У Самборі швидка отримала виклик на вуличні пологи: медикам понад кілометр довелось йти пішки

Медики станції «Самбір» допомогли народитися немовляті. Близько дев’ятої ранку надійшов виклик, приводом якого були вуличні пологи. Про це повідомив Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

«Оце так випадок, – думали ми, виїжджаючи зі станції й телефонуючи жінці, що кликала на допомогу. Та слухавку ніхто не знімав…, – розповідає лікар з медицини невідкладних станів Ростислав Заяць, — місцеві повідомили, що на місці, яке ми розшукуємо, розбито ромський табір. Отже, влітаємо ми на мигалках туди, виходять до нас люди; питаємось, де у вас тут жінка народжує? А всі мовчать».

До медиків вийшов старший та повідомив, що у них є одна вагітна, проте вона в іншому таборі… А дороги туди нема. Точніше вона є – вузька та вся у вибоїнах, «швидка» б там свої колеса залишила б.

Тож медикам довелось укласти сумку, взяти пологові набори, реанімаційний пакет, все обладнання необхідне, м’які ноші – та понад кілометр мчати пішки дл породіллі.

«Прибігаєм до породіллі, а дитятка уже голівку видно. Прийняли ми пологи, поставили затискачі на пуповину, провели малятку первинний туалет – все за протоколом. В пелюшки малого, та й зібралися маму на гамаку до «швидкої» нести. Проте хтось із чоловіків сказав, що має машину, якою провезе нас з породіллею тією дорогою. Згодом ми пересіли в свій автомобіль та доставили пацієнтів до лікарні», – розповідає Ростислав Заяць.

Малятко народилося здорове, 32-річна мама теж в порядку. Вона стояла на обліку в жіночій консультації та мала знімки з УЗД. Невдовзі вони повернуться додому, де на хлопчика чекають четверо братиків та сестричок.

Відео