Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Самборі священника московського патріархату запросили на сесію: що з цього вийшло (ВІДЕО)
27 Травня, 20:50
logo-black

У Самборі священника московського патріархату запросили на сесію: що з цього вийшло (ВІДЕО)

Депутати Самбірської громади з церквою московського патріархату хотіли домовитись мирно: пароха Василя Петрущака запросили на сесійне засідання і усіляко намагались переконати того перейти в підпорядкування ПЦУ.

Я 30 років тут служу. Ви коли-небудь чули, щоб я згадував патріарха на службі? Та те, що інші роблять тепер, та я то зробив давно. А переходити я не хочу. Я не можу повести за собою людей, як сам не знаю, чи то є правильно. Ви маєте поважати тих, хто має позицію і не бігає взад-вперед, – сказав священник депутатам.

Брат і син отця також раніше служили у московському патріархаті, але вже перейшли до Православної Церкви. Отець Василь каже, що він їм не забороняв, але сам таке рішення приймати не хоче.

Дивіться, тут справа в чому: і депутати, і громада Самбора ставляться до вас як до людини, як до священника позитивно. Єдине, що ми не хочемо, щоб в Самборі були якісь організації з промосковськими згадками навіть. Люди хочуть, щоб ви мали власну позицію і повели за собою паству, яка вам довіряє як духовному наставнику. Тому з повагою до вас ставимось, поважаємо, цінуємо, єдине просимо, щоб ви мали власну позицію і повели за собою громаду,  бо є церковна вертикаль, ми від того ніде не дінемось, – звернувся наприкінці до отця мер Самбора Юрій Гамар.

 

Зрештою, отець відійшов від трибуни, так і не змінивши позиції, а депутати взялись до розгляду інших питань. Переглянути повний запис дискусії можна тут.

Нагадаємо, Бориславська міська рада вирішила заборонити на своїй території діяльність Української православної церкви московського патріархату. Таке ж рішення прийняли у Стрию. Щоправда, тут рішенню передував протест мешканців – люди облили священника-батюшку зеленкою.

Схожі новини