У Самборі зводять багатоповерхівку без дозвільних документів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Самборі зводять багатоповерхівку без дозвільних документів
16 Червня, 14:52

У Самборі зводять багатоповерхівку без дозвільних документів

Оксана Оленевич

На вулиці Козацькій у Самборі зводять житловий багатоповерховий будинок. З п’яти поверхів – три вже готові. У будинку навіть встановили вікна. Реалізовують помешкання на платформі онлайн-оголошень OLX. За двокімнатну квартиру на 59.40 м2 просять 660 тисяч гривень, тобто близько 10 тисяч гривень за метр квадратний. В оголошенні зазначають: об’єкт на стадії будівництва. Перший платіж має складати не менше 50%, а якщо заплатити всю суму відразу, можна отримати 5% знижки.  

Однак, як розповіли LMN у відділі Державної архітектурної інспекції Самбірської міської ради,  за дозвільними документами забудовник не звертався. Це означає, що будинок не може бути зданий в експлуатацію та підключений до комунікацій.   

«Є певна процедура, якої забудовник має дотримуватись. Якщо говорити про об’єкт на Козацькій, то забудовник придбав у власність землю, на якій була старенька хатинка. Далі процедурно мали звернутись до нас за будівельним паспортом та іншими документами, аби з’ясувати чи взагалі можна там щось споруджувати. Однак цього не  було», –  пояснює Андрій Максимів, головний спеціаліст відділу державного архітектурно-будівельної контролю Самбірської міської ради. 

 

Через певні реформаційні процеси, ДАБІ здійснити позапланову перевірку об’єкту не може, тому справою зайнялась місцева окружна прокуратура. У березні порушено кримінальне провадження щодо цього будівництва за статтею 356 Кримінального кодексу України про самоуправство. Слідчі вважають, що самобуд ведеться з порушенням будівельних норм та у такий спосіб, що є небезпечним для життя майбутніх мешканців.

Як вдалось з’ясувати LMN, реалізовує квартири місцевий мешканець Андрій Ригус – він же і є забудовником. Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців,  будівництво житлових і нежитлових будівель не належить до основних видів діяльності цього підприємця. Втім на порталі OLX чоловік реалізовує квартири ще в двох об’єктах: на вулиці Стуса та на вулиці Купилевій.  

У міській раді кажуть: вказаний забудовник вже не вперше зводить житло без дозвільних документів. Так, щодо одного з об’єктів в центральній частині міста є рішення суду щодо знесення. Відповідно до державного реєстру судових рішень, розгляд даної справи Львівський окружний адміністративний суд завершив у березні 2019 року. Забудовник подав апеляцію, однак Восьмий апеляційний адміністративний суд вирішив апеляційну скаргу залишити без задоволення. Відтак, відповідно до рішення суду порушник мав знести самочинну будівлю. Оскільки воно й досі не виконане, місцева влада планує звертатися в прокуратуру щодо порушення кримінального провадження за невиконання рішення суду.

Відео