У селі на Пустомитівщині фермер викинув дохлих свиней | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У селі на Пустомитівщині фермер викинув дохлих свиней
14 Травня, 19:49
logo-black

У селі на Пустомитівщині фермер викинув дохлих свиней

Юлія Швидко

Мешканці села Товщів Пустомитівського району виступили проти діяльності місцевого фермера, який займається розведенням свиней. Люди обурилися після того, як він скинув у відкриту яму десятки тваринячих туш. Кажуть, що це не перший випадок. Вони часто у полях знаходять викинуті кістки та туші.

«Найважливіше питання, на яке хочемо почути відповідь: чи цей фермер має офіційний дозвіл на введення такого бізнесу? Громада села на таку діяльність згоду не давала. Цей підприємець обіцяв займатися олією, спочатку вирощував сою. Тепер у нього два комплекси з тисячами свиней. Тепер третій будує, – скаржиться LMN мешканець села Товщів Ігор Думанський. – Три роки ми потерпаємо від свиноферми. У селі стоїть нестерпний сморід. Боїмося, аби не виникла якась страшна епідемія. Гноївка  з ферми потрапляє у грунтові води, звідси – у людські криниці. За останній рік вдвічі побільшало мух, вони усюди. З’явилися щурі».

Фермер Микола Паладійчук пояснив односельчанам, що викинув туші здохлих свиней, бо через затяжні дощі не міг їх закопати. Тепер фермерові загрожує штраф за завдану довкіллю шкоду.

«Каже, що хоче з місцевими дружньо жити. Але ж нічого для того  не робить. Село від його діяльності не отримує жодної копійки. Податки платить там, де живе. Товщів – за 10 кілометрів від Львова, але у нас нема вуличного освітлення. Була яка-не-яка дорога, але й ту фермер своїми 40-тонними фурами розбив. Біля села – красивий ліс, були озера з джерельною водою. Там мали облаштовувати санаторій. Не збудували, тепер на це місце гноївка з ферми стікає», – додає Ігор Думанський.

Фото: ілюстративне

Відео