У селі на Сокальщині, де стався масовий мор риби, радять перевірити ще й воду в криницях | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У селі на Сокальщині, де стався масовий мор риби, радять перевірити ще й воду в криницях
01 Травня, 20:25
logo-black

У селі на Сокальщині, де стався масовий мор риби, радять перевірити ще й воду в криницях

 

Наталія Павлишин

 

27 квітня до Держекоінспекції Львівщини звернулися громадські інспектори Себечова, що на Сокальщині, —  у меліоративному каналі їхнього села стався масовий мор риби.

 

«Причини загибелі риби ще не встановлені. Представники Держекоінспекції та Львівського рибоохоронного патруля взяла проби води і ґрунтів для проведення відповідних досліджень одразу 27 квітня. Зараз вони в розробці. Також склали відповідний акт держконтролю. Причини мору можуть бути досить різні: скид хімікатів, можливий брак кисню через застій води», — розповів  LMN начальник Держекоіспекції Львівщини Микола Маланич.

 

Як пояснив керівник Держекоіспекції Львівщини, риба дуже швидко реагує на різні зміни у воді.

 

«На городину ці зміни не мають особливого впливу. Швидше на водойми, ґрунтові води. Тож варто відібрати проби води з криниць. Я пояснював це мешканцям. На жаль, сільський голова не зацікавився проблемою і взагалі не прийшов, очевидно мав важливіші справи. Аж у вівторок, коли до нього додому люди, згадав, що в нього є громада і якісь обов’язки. Дуже прикро, що не виконує належно свої обов’язки. Ще й вводив в людей в оману, що ми там не працювали, хоча всю фотофіксацію роботи я виставив на сайті», — підкреслив Микола Маланич.

 

Після того, як встановлять причини мору і усунуть проблеми, потрібно буде виділити кошти на рекультивацію водойми і закупити мальки риби, щоб відновити фауну.

 

Фото: Держекоінспекції Львівщини

Головне фото: ілюстративне

Відео