У селі Терновиця хочуть відреставрувати старовинний храм, в якому хрестили Андрея Шептицького | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У селі Терновиця хочуть відреставрувати старовинний храм, в якому хрестили Андрея Шептицького
24 Серпня, 10:20

У селі Терновиця хочуть відреставрувати старовинний храм, в якому хрестили Андрея Шептицького

Костел Святої Трійці збудований у 1645 році, саме тут хрестили митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Нині храм у аварійному стані та потребує реставрації.

Менш ніж століття тому у костелі проводили недільні богослужіння, вінчали закоханих та прощалися з рідними. Із сусідніх Прилбич на літургії приїжджала родина Шептицьких, а місцевий священник охрестив майбутнього митрополита Андрея. Сьогодні тут немає нікого. На масивних дверях висить металевий замок. Стіни, що памʼятали визначних особистостей, руйнуються на очах.

Вже третій рік поспіль на подвірʼї храму проводять мистецькі заходи. Місцеві мешканці хочуть привернути увагу влади до збереження цього величного храму. Цьогоріч біля костелу відбувся захід на честь митрополита Андрея «Покликаний…».  Неймовірна Заслужена академічна капела України «Трембіта» не залишила байдужим жодного з понад 200 гостей з Яворівщини та Жовківщини. А спільна молитва за Україну обʼєднала усіх присутніх.

«На державному рівні потрібно відновлювати такі памʼятки, котрі несуть у собі величезний заряд енергії, переданий через різні покоління. Ми воюємо для того, щоб розвивати наш український народ, нашу пісню, серце, а, відповідно, і українську віру і культуру», – каже Павло Бакунець, представник Яворівщини у Верхній Раді.

Поки громада власними силами збирає кошти для відновлення цієї історичної споруди.

«Вірю, що цей костел стане тим місцем, куди приходитимуть не лише мешканці Яворівщини, а й з усіх усюд, щоб відчути дух митрополита, дух патріотизму та українства. Маємо зробити все, щоб цей старовинний храм був у належному стані», – коментує Ростислав Канус, директор Терновицької школи.

Відео