У Щирці за 250 тис. євро модернізують лікарню | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Щирці за 250 тис. євро модернізують лікарню
01 Травня, 16:27

У Щирці за 250 тис. євро модернізують лікарню

Щирецька громада на Львівщині отримає 250 тис. євро гранту від німецького уряду на термомодернізацію будівлі місцевої лікарні. Роботи мають провести упродовж двох років. Про це повідомляють у Львівській ОВА.

Грантові кошти виділять у рамках проекту сталого муніципального розвитку Nakopa. Його фінансує Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини через компанію Engagement Global.

У закладі підсилять фундамент, виконають гідроізоляцію підвалу, зроблять новий дах з водовідведенням, утеплять стіни. Також здійснять термомодернізацію котельні. Роботи мають закінчити у липні 2026 року.

 

«Співпраця Щирця і Гуденберга – наочний приклад успішного сталого співробітництва. Офіційне партнерство цих громад триває ще з 2016 року, а започаткувалося воно під час одного з дружніх візитів до Польщі представників обох цих міст – там вони познайомилися. Це партнерство і допомогло Щирцю скористатися можливостями Nakopa, – розповіла директорка департаменту міжнародного співробітництва Ірина Бутинець. Грант для лікарні – це вже буде другий проєкт, реалізований в рамках цієї програми: кілька років тому в місті збудували каналізаційний колектор, сума допомоги Німеччини становила 275 тисяч євро. Коли в Україні почалася війна, жителі Гуденберга допомогли Щирцю прийняти людей зі Східної України – надсилали партіями харчі, медикаменти, засоби гігієни, одяг тощо», – розповіла директорка департаменту міжнародного співробітництва Ірина Бутинець.

Ірина Бутинець зауважила,  що проєкт Nakopa задля фінансової підтримки  муніципальних партнерств між німецькими та українськими громадами триває. Ініціативи громад можуть мати такі тематичні напрями, як стале життєзабезпечення, належне місцеве врядування, захист клімату та адаптація до змін клімату, гігієна, профілактика захворювань та охорона здоров’я, справедлива торгівля, а також сталі закупівлі.

Відео