У школах Львівщини працюватимуть медики, відповідальні за вакцинацію проти кору | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У школах Львівщини працюватимуть медики, відповідальні за вакцинацію проти кору
23 Січня, 11:27
logo-black

У школах Львівщини працюватимуть медики, відповідальні за вакцинацію проти кору

Марта Занюк

З 22 січня у школах Львівщини розпочалася кампанія із вакцинації дітей проти кору. Вона має два етапи.

Найперше на батьківських зборах, які мають відбутися 21-25 січня, лікарі  розкажуть про необхідність вакцинації від кору. Також  сформують реєстри невакцинованих дітей.

Тоді у кожному навчальному закладі закріплять медичного фахівця. Вони моніторитимуть ситуацію та здійснюватимуть щеплення.

Другий етап кампанії –  організація у закладах охорони здоров’я тимчасових пунктів вакцинацій.

 

«Вакцинація здійснюватиметься згідно з чинним законодавством, яке передбачає надання письмової згоди від батьків щодо проведення щеплення, проведення огляду дитини лікарем безпосередньо перед щепленням, що включає загальний огляд, а також вимірювання температури. Без згоди батьків вакцинацію дітям проводити не будуть», – наголосила директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій.

У львівських школах кампанія вже запрацювала.

“У нашому закладі відповідально поставилися до вакцинування. Класний керівник разом з медиком переглянула карти щеплення всіх учнів і на днях обдзвонила батьків, чиї діти не мають щеплення, – розповідає мама учня Львівської академічної гімназії Ірина Кравець. – Сказала, якщо з певних причин не можемо пройти огляд лікаря і зробити щеплення у поліклініці, дитині зроблять прививку у школі наступного тижня. Але на те маємо дати письмову згоду. Звичайно, що погодимося. Нащо мені тягнути дитину в поліклініку, де повно хворих? Ми сину робили щеплення в півроку, а з ревакцинацією не вийшло. Коли б не зверталися в амбулаторію, а ми тоді жили в Пустомитівському районі, там відповідали одне: “Вакцини нема, як буде – подзвонимо”.

Відео