У школі – без телефона: львівський психолог пояснив, коли обмеження є доречним | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У школі – без телефона: львівський психолог пояснив, коли обмеження є доречним
07 Вересня, 14:04
logo-black

У школі – без телефона: львівський психолог пояснив, коли обмеження є доречним

Обмежувати доступ до телефона під час перерв доречно, коли школа може запропонувати дітям гідну альтернативу для дозвілля. Такою думкою це в ефірі програми «Погляд з Хмарочоса» поділився психолог, представник львівського осередку благодійного фонду «Голоси дітей» Євген Герасимов. 

«Можна обмежувати, якщо школа зможе забезпечити простір, де діти будуть комунікувати та взаємодіяти. Як зараз часто є: починається перерва – діти самі по собі. Є заборона виходити на вулицю. Бігати по коридарах не можна, виходити не можна, і так далі. До того ж, є тривожність.  І в дітей тільки це й залишається – сісти в гаджетах і ділитись своїми досягнення з тими, хто поряд. Якщо буде якась альтернатива – територія, де вони можуть бігати, майданчики, щоб вони могли погратись, не перших періодах – допомога вчителів чи соціальних працівників з тим, чим вони можуть зайнятись на цих перервах, це дасть їм досвід. Бо зараз насправді більший досвід, що ми даємо, коли діти навіть з батьками – батьки в новинах, у  гаджетах. Діти поряд з ними поводяться точно так само. Більшість з них в гаджетах. А потім мама каже: іди краще на вулицю погуляй. А що дитина буде робити на вулиці, якщо вона не знає, що їй там робити?» – зазначив Євген Герасимов у програмі LMN. 

Водночас керівник управління освіти Львівської міської ради в коментарі LMN пояснив, що наразі напрацьовується дорожня карта для реалізації такої ініціативи.   

Повний випуск програми можна переглянути на YouTube-каналі LMN. Наступна програма – вже у п’ятницю, 8 вересня, о 19:00.  

Відео