Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У школі на Сокальщині впроваджують здорове харчування
28 Лютого, 13:58
logo-black

У школі на Сокальщині впроваджують здорове харчування

Антоніна Скляренко

Сокальська загально-освітня школа №4 підключилася до проекту «Healthy schools». Тепер і вчителі, і діти вчаться жити по-новому. Впроваджують здоровий спосіб життя дома і школі, корисне харчування в раціоні, фізичну активність на перервах та у вільний час. Оновлюють інтер’єр школи, аби відповідала сучаним критеріям.

«В жовтні подали заявку на участь в проекті. Коли нас затвердили, одразу взялися до роботи. Думали на зміни потрібно багато грошей і часу, а виявилося головне бажання», – розповідає Ірина Калитовська вчитель Сокальської школи № 4.

Тепер у школі є рухливі перерви. Замість того аби сидіти у гаджетах, школярі виходять на коридори і танцюють під музику. Її спеціально вмикають вчителі, серед репертуару здебільшого рухливі латино-американські композиції. На днях завершили і оновлювати інтер’єру їдальні. З дітьми та вчителями працює дієтолог.

«Була стара і звичайна їдальня, спостерігали, що діти навіть не хотіли йти туди обідати. Перекушували в класах, тим що дали з дому, або бігли по булочки в магазин. Треба було щось змінювати, раз взяли такий курс на здоров’я. Гроші на оновлення зібрали власними силами, влаштовуючи ярмарки. Мали трохи більше 19 тисяч гривень. Спільно з батьками та учнями продумали, як зробити так, аби в їдальні стало приємно і цікаво. Використовувати картинки, кольори, світло. Нам це вдалося. Тепер навіть старші діти йдуть сюди на перервах. Маємо розмови з дієтологом, розповідає про корисне харчування. Дехто з дітей вже у ранньому віці має проблему з зайвою вагою, і вчителі також. Напрямок, який ми взяли необхідний для всіх», – розповідає директор школи Наталія Драган.

Крім їдальні для школярів у приміщенні також обладнали фітокафе. У нього в певні дні можуть приходити всі охочі навіть з вулиці.

53355763_1139792852861278_6520701567346147328_o

«Для цього з дітьми та батьками також продумали, що пропонуватимемо в цьому фіто-кафе. У ньому заварюють спеціальні збори трав, робимо чай. А гроші використовуватимемо дальше на оновлення школи. Зараз разом з технологом розробляємо меню. Яке було б здорове для дитячого харчування. Хочемо відмовитися від некорисної картоплі і злиплих каш. Діти мають їсти багато овочів, фруктів, м’яса та риби. Будемо пропонувати районній раді, яка закладає нам кошторис на харчування, аби на орієнтовну суму 15 гривень на дитину, закуповували продукти, з яких можна було б приготувати здорову корисну їжу», – додає директор.

Школа № 4, єдина наразі в Сокалі, хто впровадив у себе напрямок «Healthy schools». Зараз мало не щодня заклад відвідують дирекції й інших навчальних закладів, мають намір перейняти досвід.

Схожі новини