У школу на Бродівщині ходить один учень | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У школу на Бродівщині ходить один учень
19 Березня, 19:11
logo-black

У школу на Бродівщині ходить один учень

Юлія Швидко

Чиновники Департаменту освіти та науки ЛОДА закликають батьків забирати своїх дітей зі шкіл, де  менше 10 учнів. Просять переводити їх в опорні навчальні заклади у сусідніх селах. Дітям з маленьких шкіл потім важко соціалізуватися, зазначають освітяни.

По 10 учнів налічується в одній школі Буського району, у двох – на Золочівщині. Стільки ж навчаються у школі на території Солонківської ОТГ та на Самбірщині. У сімох навчальних закладах Дрогобицького району – по 7-5 школярів. На Старосамбірщині та Сокальщині є по чотири школи, де бракує учнів.

У Батьківську школу на Бродівщині ходить лише один другокласник. Інші діти зі села навчаються у Звиженській загальноосвітній школі.

«Неодноразово розмовляв з мамою хлопчика, просив, аби віддала його до нашої школи. Дитині у нас буде краще. Але мама не погоджується. Виховує шестеро дітей, Назарко – наймолодший. Старших дітей відпускає у інше село, Назара не хоче», – говорить LMN директор Звиженської школи Володимир Нітефор.

Педагог каже, що Звиженська школа – одна з найкращих у районі. Щомісяця на неї виділяють 175 тис грн.

«Назар навчається за індивідуальної програмою. Щодня уроки для нього тривають годину. Математика, українська мова та англійська – по 15 хвилин, інші предмети – по 10. Що це  за навчання? Дитина має здобувати знання у колективі. Йому буде важко адаптуватися, коли піде у 5 клас. З Батькова до нашої школи – прекрасний доїзд. Торік новий автобус «Школярик» купили. У класах – по 10-11 дітей. Уроки проводять фахівці з великим стажем роботи. Є спортзал, їдальня. Постійно проводимо екскурсії, діти виступають. Не чув, аби батьки школярів нарікали. Не знаю, що маму Назара відлякує».

Фото: uk.etcetera.media

Відео