У січні в Україні почнуть щепити від поліомієліту невакцинованих дітей | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У січні в Україні почнуть щепити від поліомієліту невакцинованих дітей
05 Січня, 17:22

У січні в Україні почнуть щепити від поліомієліту невакцинованих дітей

Вже наприкінці січня в Україні щепитимуть від поліомієліту тих дітей, які не отримали це щеплення вчасно. Йдеться про малюків від 6 місяців до 6 років, котрих не вакцинували згідно календарного графіку щеплень.

Їм вводитимуть іноактивовану вакцину. Тобто таку, яку вводять у вигляді ін’єкції.

Після вакцинації буде проведено три тури додаткової імунізації дітей до 6 років оральною вакциною – у вигляді крапель.

“Поліомієліт загрожує величезній кількості невакцинованих та не повністю вакцинованих дітей невиліковним паралічем і навіть смертю. Єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення. Я закликаю батьків негайно перевірити, чи зробили вони всі щеплення своїм дітям. Якщо є порушення календаря щеплень або пропущені вакцинації, потрібно звернутися до педіатра чи сімейного лікаря та зробити щеплення”, — повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Батькам дітей від 6 місяців до 6 років, які пропустили одне або обидва щеплення, радять звернутись до педіатра чи сімейного лікаря, аби отримати свій захист від поліомієліту.

В Україні вакцинація від поліомієліту входить у перелік обов’язкових щеплень. Їх можна зробити безкоштовно. Вакцини є безпечними, зареєстрованими та дозволеними для використання в Україні.

Додамо, поліомієліт — небезпечне вірусне захворювання, яке може спричинити невиліковний параліч і навіть смерть. Часто носії цієї хвороби не мають жодних симптомів або плутають їх із симптомами ГРВІ чи розладу шлунку. Вони можуть інфікувати інших людей, якщо ті не мають достатньої кількості щеплень.

Відео