У “Сколівські Бескиди” прийшов лось: чому це дивно | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У “Сколівські Бескиди” прийшов лось: чому це дивно
26 Листопада, 08:09

У “Сколівські Бескиди” прийшов лось: чому це дивно

У Національний природний парк “Сколівські Бескиди” завітав червонокнижний лось. Його зафіксувала фотопастка. У парку кажуть, що це справжнє диво, адже лосів зустрічають переважно на рівнинах, поблизу озер і боліт. Але не у Карпатах.

“Що лось тут робив – відкрите питання, адже шляхи міграції виду не проходять через Карпати. Даний вид не є характерним для Сколівських Бескидів, але за допомогою фотопасток, встановлених в рамках проведення моніторингу біорізноманіття у співпраці із Франкфуртським зоологічним товариством, як частини Міжнародної Кліматичної Ініціативи, ми побачили ЛОСЯ”, – радіють у “Сколівських Бескидах”.

Разом з тим насторожують: за останні роки популяція лося в Україні скоротилася приблизно з 14 до 4,5 тисяч особин і продовжує скорочуватися. Лося пропонували включити до Червоної книги України 2009 року, проте тоді вид не отримав цього охоронного статусу.

“Про це дискутували ще неодноразово… У 2021 році лося врешті включено до Червоної книги зі статусом «вразливий»”, – кажуть у парку.

І обіцяють, що стежитимуть за допомогою фотокамер і надалі за тваринами та показуватимуть найцікавіше.

Відео