Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Славському інвестують 15 мільйонів гривень у дорожню інфраструктуру
06 Липня, 15:34

У Славському інвестують 15 мільйонів гривень у дорожню інфраструктуру

Славська об’єднана територіальна громада продовжує вкладати кошти, аби цю місцевість зробити ще комфортнішою для мешканців і привабливішою для туристів. Донедавна однією з найбільш болючих проблем Славського регіону був стан доріг. Саме тому громада готова сьогодні вкладати значні кошти в оновлення транспортних комунікацій. Мова йде як про проїжджу частину, так і про пішохідні зони та вуличне освітлення. Сумарна вартість запланованих робіт сягатиме до 15 млн грн, передає Вголос.

Зокрема, Славська ОТГ зарезервувала у своєму бюджеті 4 мільйони гривень на капітальний ремонт дороги «Славське-Хащованя». Цей проєкт відкриє ще один варіант автомобільного сполучення між Львівською й Закарпатською областями й очікувано допоможе залучити додатковий туристичний потік у Карпатський регіон. Він повинен втілюватися в життя спільно з обласним департаментом дорожнього господарства на умовах співфінансування.

Паралельно з цим уже проведено ремонт трьох ділянок комунальних доріг у селі Либохора (головна дорога, вулиці Тараса Шевченка й Лесі Українки), триває облаштування пішохідних доріжок у Славському (вулиці Івана Франка, Данила Галицького, Миколи Устияновича), а також капітальна заміна систем водопостачання, які пролягають поруч з дорогами в центральній частині селища. У ці роботи загалом вкладено понад 3 млн грн. Ще понад 7 млн грн буде інвестовано в найближчі рік-два.

«До створення ОТГ весь місцевий бюджет розвитку становив 2,5 мільйона гривень на рік, а сьогодні в одні тільки дороги громада готова вкладати у кілька разів більше», – зазначає славський селищний голова Володимир Бега.

Поряд з прокладанням і ремонтом доріг ведуться роботи і з вуличного освітлення. Упродовж 2018-2019 років у Славській ОТГ уже реалізували 12 проектів з вуличного освітлення на загальну суму 5,3 млн грн. Як результат, сукупна протяжність ліній вуличного світла сьогодні становить 25,5 кілометра і ця цифра постійно зростає.

Зокрема, зараз тривають роботи в селі Либохора з освітлення ділянки завдовжки 1,6 кілометра від початку села до центральної частини. Укладено 5 нових угод на встановлення додаткового вуличного світла на вулицях Славського, Верхньої Рожанки, Ялинкуватого, Волосянки, Хащовані. Загальна протяжність цих ліній перевищуватиме 10 кілометрів, а кошторис робіт – 3,5 млн грн.

До складу Славської ОТГ входить селище міського типу Славське та ще 7 сіл Сколівського району. У рейтингу ОТГ Львівщини, оприлюдненому у червні 2020 року, Славська громада впевнено посідає перше місце. У неї показник доходів на одного мешканця становить майже 7000 грн, тоді як у середньому по області лише 1500 грн. Найбільшими платниками податків до місцевого бюджету Славської ОТГ є група компаній з холдингу ОККО Group, зареєстрованих на території селища. Тільки за 2019 рік вони перерахували громаді понад 100 млн грн. податків і зборів.

Фото: ЗІК

Схожі новини