У селищі Добротвір на 10 тисяч населення одна “швидка”. І не має навіть кисневих балонів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У селищі Добротвір на 10 тисяч населення одна “швидка”. І не має навіть кисневих балонів
01 Березня, 20:13

У селищі Добротвір на 10 тисяч населення одна “швидка”. І не має навіть кисневих балонів

У пункті екстреної медичної допомоги смт. Добротвір, який обслуговує понад 10 тисяч населення, сьогодні функціонує лише один старий автомобіль з відсутнім необхідним обладнанням. А працівники за мінімальну заробітну плату працюють у жахливих умовах.

Пункт станом на сьогодні обслуговує 6,6 тис. мешканців селища та орієнтовно 3-5 тис. з навколишніх сіл, тобто загалом 10-12 тисяч цивільного населення. Буває, що доводиться контролювати і Кам’янко-Бузький район, бо там бракує фельдшерів.

 

«Коли в них немає фельдшера на зміні, а так трапляється, тоді ми обслуговуємо вже цілий район. Їздимо на виклики двох пунктів, рахуйте, в межах 20 тисяч населення однією машиною”, – розповідає головний фельдшер пункту екстреної меддопомоги «Добротвір» у Кам’янка-Бузькому районі Леся Магир.

 

За зміну авто проїжджає в середньому 500-600 км. Іноді так багато викликів, що їздять цілу ніч на єдиному авто, який давно пора здати на брухт. Із обладнання у швидких є тільки електрокардіограф. Нема навіть найнеобхіднішого — балонів із киснем.

Медичний пункт давно потребував капітального ремонту, але його орендують, тож поремонтувати не можуть.

 

«У нас пункт, згідно з документами оренди, — 13 квадратів, але ми переміряли, і їх тут всього 9 на трьох людей. Ми писали проекти, своїми силами усе робили: і підлогу в коридорах ремонтували, і білили. Бо була дірява підлога, миші», — каже Леся Магир.

 

Зарплата працівників медпункту – 4 тис грн. Тому на сьогодні працюють лише люди пенсійного віку. Працівники почали скаржитися до облради, вимагаючи розв’язати ці проблеми.  Олег Синютка, голова Львівської облдержадміністрації, був змушений реагувати, тож нещодавно збирав працівників і обговорював проблемні моменти.

«Поставили вимоги підняття зарплат, створення умов праці, придбання необхідного спецодягу. Хотілося б належних умов. Має бути пункт прийому їжі, відпочинку і душ. Бо  є часм їздимо до хворих, що перебувають в жахливих санітарних умовах. Стосовно цього Олег Синютка і проводив збори. Обіцяє зреагувати орієнтовно на початку весни. Не знаю, чи зарплати піднімуть, чи щось з того вирішать», — зазначає Леся Магир.

Додає, що якщо їх вимоги не будуть виконані, медики почнуть страйкувати.

За матеріалами: VEZNA

Відео