У Сокалі для шістьох сиріт придбали аварійний будинок | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Сокалі для шістьох сиріт придбали аварійний будинок
07 Лютого, 15:26
logo-black

У Сокалі для шістьох сиріт придбали аварійний будинок

Антоніна Скляренко

Будинок із цегли на півтора поверхи з ремонтом та меблями пообіцяли чиновники Сокальського району для родини Євгенії Плетінки, яка виховує шістьох дітей позбавлених батьківського піклування. Натомість люди отримали дім із шлакобетону, який тріскає, немає каналізації та з якого попередні господарі повивозили всі меблі.

«У цих дітей і так складна доля. Над ними знущалися рідні батьки, під опіку їх взяла далека родичка. Жінка має ще своїх четверо. Тому у її будинку, де живуть зараз, тіснувато 12 особам. За державний кошт сиротам пообіцяли придбати будинок просторий та комфортний. Дали переглянути опікунам акт обстеження хати, яку пригледіли. Швидко провели і самі оглядини дому», – розповідає Євгенія Шутовська, із ГО «Народне Слово Закон», зараз займається справою сиріт.

Технічного паспорта Євгенія Плетінка, яка опікується шістьома прийомними дітьми, одразу не отримала. Будинок, який їй показали був з меблями та килимами. На перший погляд виглядав технічно якісним.

«Подивилися кімнати, нас запевнили, що стіни цегляні, є підведена каналізація. Меблі на кухні та всюди решта нам також залишаться. На підлоги не дивилися, вони були застелені килимами. Житлова площа 115 метрів квадратних. Наче все влаштовувало», – каже опікунка Євгенія Плетінка.

За будинок служба у справах дітей заплатила попереднім господарям 47 тисяч доларів. Нова родина одразу переїхала. Проте як виявилося, колишні власники забрали з хати усе. Навіть розетки та світильники. В окремих місцях познімали плінтуси та одвірки. Залишили лише несправний котел.

«Далі з’ясувалося і що сам будинок не цегляний, а шлакобетонний. Він шкідливий для здоров’я, особливо дитячого. Через те, що на ньому добудували мансардні приміщення, починає тріщати. Щілини чи не в усіх кімнатах. Раніше вони були прикриті меблями, а тепер їх добре видно. Підлога ходить під ногами, а в окремих кімнатах, де до того було килимове покриття, виявляється й зовсім відсутня. Немає каналізації, стоїть якийсь один септик, та на таку величезну сім’ю його явно замало. Щоб заселити туди дітей, потрібно вкласти ще не одну тисячу доларів. А де сиротам взяти ці кошти? Де дивилась комісія, яка робила обстеження будинку?», – додає Шутовська.

За словами жінки ціна такого будинку в Жмирці не більше 15 тисяч доларів.

«Це все на совісті відділу у справах дітей. Саме там мали подбати аби будинок був в належному стані, раз вони виділяють такі немалі гроші. Щоб для дітей було близько ходити в школу, до амбулаторії. А з того глухого кутка селища Жвирка до найближчої школи з 3 кілометри. Таке враження, що гроші просто пішли на вітер. Хтось добряче на тому нагрів руки. А діти сироти тепер терпітимуть, – каже активістка. – Сподіваємось, що поліція та прокуратура швидко відреагують і приймуть міри. Тим більше, що це не перший випадок. Нещодавно сироті ця ж чиновниця придбала квартиру у гуртожитку Сокаля, там само у двох кімнатах поселила ще двох сиріт 19 і 21 року. Хоч діти вже старші і їм пасувало би придбати було більш якісніше і окреме житло. Було з її сторони і неодноразове порушення першочерговості надання житла. Хати отримували діти з мамами, а сироти відсувались на другий план».

У коментарі у соціальній мережі де виклала ситуацію Шутовська керівник відділу у справах дітей Галина Федаш написала – оглядини будинку, перед тим як його придбати, відбулися, тому жодних питань тепер не мало би виникати.

«Пані Євгенія привозила своїх експертів. Погодилася на купівлю будинку. Все влаштовувало. Написала заяву-згоду щодо придбання житла. Підписувала договори. Що ще не так ми зробили? Чим не догодили? Можна було самому шукати житло. Жінка знайшла найдорожче за 75 тисяч доларів, на жаль, коштів не було на його придбання», – каже Федаш.

Розібратись у цій ситуації та провести  службове розслідування пообіцяв уповноважений президента у справах дітей Микола Кулеба. Зараз цю справу вивчає також прокуратура.

Відео