Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Сокалі планують звести завод із утилізації хімікатів
11 Березня, 16:05
logo-black

У Сокалі планують звести завод із утилізації хімікатів

Антоніна Скляренко

На території колишнього заводу «Хімволокно», за 4 км від Сокаля, приватне підприємство «Ріал» планує встановити утилізатор небезпечних відходів. Інформація про наміри фірми обурила громадськість. Міська влада не обговорювала з людьми ймовірне небезпечне сусідство. Незадоволені готові виходити на протест.

«Це дуже небезпечно, якщо й справді таке задумали робити поблизу Сокаля. Адже в цьому випадку всі хімічні небезпечні відходи з усієї країни будуть звозити до нас.  Це буде велика біда, небезпечні захворювання загрожуватимуть нашим людям, – розповідає громадська активістка Євгенія Шутовська. – Ця справа дуже потаємно і тихо робиться. Фірма «Ріал» зареєстрована у Львові на звичайній квартирі. Зі статутним капіталом трохи більше, ніж 800 гривень. Щоб будувати завод із утилізації, капітали повинні вимірюватись мільйонами. Боїмось, що це може бути фіктивна фірма. Почнуть роботу, а потім вона розпадеться і ніхто нічого не знайде і не доведе. Відповідати буде нікому».

Жінка каже, на громадське обговорення тему ніхто не виносив. Це й обурило людей. Про плани збудувати переробний завод із хімічних відходів неподалік міста стало відомо завдяки місцевому депутату. На засіданні 36 сесії Сокальської міської ради він зачитав документ, де чітко йдеться про наміри приватного підприємства.

«Спочатку на місцевому заводі німці хотіли сміттєпереробний завод зробити. Але вони не дадуть можливість мати відкат з цього,  тому, ймовірно, наша місцева влада не пішла назустріч. Потім говорили  про швейний цех, але це також було нецікаво міській раді. А тепер з хімпереробки вже навіть документи появилися. Але якщо вони вже одразу прикриваються сумнівними фірмами, то там щось не чисто», – додає активістка.

Люди готові захищати місто від задуму підприємця. Кажуть, виходитимуть на протест.

«Не можна так, аби без відома громади підсунути їй таку свиню. До речі, з того колишнього «Хімзаводу» уже і так познущалися як могли. Розікрали весь метал, що був. Там стояли такі величезні котловани. Зараз їх повирізали, натомість ями засипали львівським сміттям. Через зиму там утворилася каша. Якщо би туди хтось провалився – це смерть. Треба щось зробити на цій території, але не утилізацію хімії», – додає Шутовська.

53442031_358837058296742_3894982811404206080_n
Схожі новини