Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Сокальському та Кам’янка-Бузькому районах перейменували села
30 Жовтня, 19:17
logo-black

У Сокальському та Кам’янка-Бузькому районах перейменували села

Юлія Швидко

Сьогодні депутати Верховної Ради України схвалили постанови про перейменування двох сіл на Львівщині – села Бірки на Сокальщині та села Мазарня-Каранська у Кам’янка-Бузькому районі. Село Бірки тепер називається Борок, а село Мазарня-Каранська – Мазярня-Каранська.

Село Борок, в якому мешкає 157 людей, належить до Тартаківської сільської ради. У червні торік Львівська обласна рада прийняла рішення про поверненню селу Бірки історичної назви.

«Для мешканців села це питання було принциповим. Ми вже п’ять років оббиваємо пороги чиновників, аби Бірки перейменували. Історична назва села – Борок. У 1972 році при перекладі виникла помилка і село стало «Бірки». Та у свідоцтвах про народження та паспортах людей написана правильна назва села. Мешканці певний час якось з цим жили. При оформленні документів працівники служб на це не зважали. Серйозною проблемою назва села стала, коли почали оформляти документи для виїзду закордон. Міграційна служба не давала дозволів. Також у керівництва спиртзаводу, який працює на території села, виникли проблеми з податковими документами. Довелося втручатися сільській раді. Дуже тішимося, що народні депутати нас почули», – говорить LMN голова Тартаківської сільської ради Степан Орловський.

У Мазярні-Каранській проживають 163 мешканці, село належить до Незнанівської сільської ради. Там мешканці скаржилися на ту ж проблему.

Загалом в Україні перейменували 5 населених пунктів.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини