У Соснівці голодують медики: на це вже відреагувала українська омбудсмен | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Соснівці голодують медики: на це вже відреагувала українська омбудсмен
13 Серпня, 17:16
logo-black

У Соснівці голодують медики: на це вже відреагувала українська омбудсмен

17 працівників Соснівської міської лікарні, що у Червоноградському районі оголосили голодування через борги заробітної плати. За три місяці їм не додали 3 мільйона гривень.

«Медики нашої лікарні відстоюють свою зароблену зарплату, а тим самим і лікарню в цілому. Вони голодують до виконання вимог! Медики також люди, які хочуть мати засоби для життя. Якщо медики розрахуються, знайдуть іншу роботу, а можливо, й в іншому місті, то мешканцям не буде де отримати медичну допомогу. Медикам – зарплату, а 11 тисячному населенню нашого міста – лікарню», – написала на своїй сторінці у Фейсбук Оксана Гладун голова первинної лікарняної профспілкової організації Вільної профспілки медпрацівників України.

Серед основних симог медпрацівників – виплатити заборгованість із заробітної плати по липень 2021 року. Включно, оздоровчі за 2021 рік, «ковідні» доплати, зробити перерахунок неправильно нарахованих зарплат за 2020 рік та виплатити їх, а також компенсацію втрати частини заробітної плати у зв’язку з порушенням строків її виплати. Загалом, за підрахунками медпрацівників, лікарня їм заборгувала близько 3 млн. грн.

На дії працівників лікарні вже відреагувала уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Вона закликала Міністерство охорони здоров’я і Державну служби України з питань праці вжити дієвих заходів щодо виплати заробітних плат медикам у Львівській області.

«Задля поновлення порушених конституційних прав медиків, направила листи до Міністерства охорони здоров’я та Державної служби України з питань праці, у яких наголошую на необхідності вжиття дієвих заходів для поновлення прав медичних працівників закладу охорони здоров’я на своєчасне одержання винагороди за працю, а також на належні, безпечні та здорові умови праці», – заявила Денісова.

Денісова вона доручила своєму представнику в західних областях здійснити відповідні заходи парламентського контролю за додержанням прав медиків.

Пізніше стало відомо, що на цю справу вже відреагувала і прокуратура. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом невиплати зарплати медикам на Львівщині,  про це повідомили у пресслужбі прокуратури Львівської області.

Нагадаємо, це вже не перший такий відчайдушний крок медиків Соснівської лікарні. 3 лютого, працівники КНП ЛОР «Лікарні відновного лікування №3» у Соснівці, вже голодували. Тоді до акції протесту вдалися медсестри та санітарки закладу. Жалілися, що вже 10 місяців виживають на мізерну зарплату, а тепер взагалі пішли розмови, що їхню лікарню можуть реорганізувати та закрити.

ФОТО: Оксани Гладун

Відео