У Соснівці невідомі поглумилися над банером Небесній Сотні | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Соснівці невідомі поглумилися над банером Небесній Сотні
08 Травня, 17:48
logo-black

У Соснівці невідомі поглумилися над банером Небесній Сотні

 

Антоніна Скляренко

 

Сьогодні у місті Соснівка, що належить до Червоноградської міської ради, невідомі демонтували і викрали банер із фотографіями Героїв Небесної Сотні. Місцеві кажуть, випадок непоодинокий. Хтось вже втретє глумиться над цим місцем вшанування.

«Перед пам’ятними днями або святами, в які вшановуємо чи возвеличуємо українських патріотів, – от таке відбувається. При чому роблять це вночі. Банер з фотографіями загиблих на Майдані у нас був розгорнутий в Парку відпочинку. Це людна частина міста. Там все облагороджено, люди часто ходять стежками парку до залізничного вокзалу. О 23 годині в тому місті ще проходив патруль, все було гаразд. Хтось вибрав час, коли ніхто не бачить, зрізав із металевих стовпців банер і забрав. З якою метою це робиться – невідомо. Останній раз таке було перед 14 жовтня. А ще раніше – також перед Днем пам’яті та примирення», – розповідає міський голова Соснівки Ірина Харчук.

23 травня у Соснівці відзначатимуть свято Героїв України. В міській раді кажуть, до того часу замовлять новий банер. Він недорогий, обходиться місту приблизно у тисячу гривень.

«Річ тут зовсім не в грошах, а в тому, що хтось навмисне чинить такі капості. І переконана, що це не заїжджі, а наші соснівчани. У нас таки досить специфічне містечко. У свій час сюди завозили багато переселенців зі Сходу. Вони працювали на наших шахтах. Можливо, серед них є запеклі комуністи, які ніяк не можуть змиритися з вшануванням Героїв України. Але це їхня біда. Тому, коли вдасться впіймати винних, вони обов’язково понесуть відповідальність за вчинене», – додає Харчук.

До речі, у Парку відпочинку, де був розміщений банер Небесній Сотні, поруч є ще стели і монумент Борцям за волю України і Степанові Бандері. Міський голова каже, що раніше над цими пам’ятними знаками також глумилися.

«Викрадали прапори синьо-жовті і червоно-чорні. А одного разу монумент Бандері залили фарбою. Правда, до наступного дня, коли мали відбуватися заходи, фарба змилася сама», – каже міський голова.

Відео