До слова, Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт №14144, який передбачає запровадження загальнонаціональної хвилини мовчання щодня о 9:00 за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії рф проти України. Відповідне рішення парламент ухвалив 16 грудня. За документ проголосували 314 народних депутатів, ще 20 — не голосували.
«Необхідність законодавчого закріплення цього ритуалу зумовлена потребою у визначенні єдиних підходів до його організації та поширення у всіх сферах суспільного життя», — йдеться в пояснювальній записці.
Законопроєкт також передбачає, що органи державної влади та місцевого самоврядування мають організувати інформування про початок і завершення хвилини мовчання на підприємствах, в установах та організаціях, які перебувають у сфері їхнього управління. Також повідомлення про загальнонаціональну хвилину мовчання мають поширювати через медіа незалежно від форми власності та через системи оповіщення й інформування у сфері цивільного захисту.