У США насторожені, але сподіваються на креативні ідеї нової влади в Україні | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У США насторожені, але сподіваються на креативні ідеї нової влади в Україні
30 Липня, 08:02

У США насторожені, але сподіваються на креативні ідеї нової влади в Україні

Державний секретар США Майк Помпео висловив сподівання, що зміна влади в Україні сприятиме виробленню “креативніших” ідей щодо Росії.

Про це заявив “Голосу Америки”.

«Ми працюємо із новою владою України – у них щойно пройшли парламентські вибори. Також у них є новий президент, маю надію, що це призведе до креативніших ідей щодо того, як владнати проблему. Конфлікт в Україні справжній, бої тривають – не щодня, але багато. Крим має повернутись», заявив Помпео.

У США виникла настороженість щодо нової влади України.

Про це “Укрінформу” заявив екс-посол України у США Валерій Чалий.

«Зараз більшу увагу почали звертати не тільки на форму, але й на підходи нової української влади. Якщо до форми є великий ентузіазм у США, то до деяких конкретних кроків з’явилося неоднозначне ставлення і певна обережність в оцінках. Тому завдання влади й дипломатії в США – зняти цю настороженість. Стурбованість щодо намірів нової влади виникла у Вашингтона після висловлення, зокрема, ініціативи про люстрацію всіх, хто обіймав високі державні посади за останні п’ять років. Тут це фактично сприйняли як люстрацію людей, які були на Майдані, воювали в АТО, ветеранів, які прийшли на державні посади у важкі часи, а не тільки корумпованих політиків та чиновників. Думаю, в Сполучених Штатах на це будуть дивитися далі уважно, бо тут добре пам’ятають авторитарний режим Януковича й дуже насторожено сприймають безпідставні атаки на тих, хто зупинив агресію Росії і, по суті, зберіг цілісність України у важкі часи. В Америці дуже добре розбираються в цих деталях. Для того, щоб зняти цю настороженість, необхідні відповідні дії і сигнали з боку президента України, Верховної ради й уряду», – розповів Чалий.

Також екс-посол Чалий розповів про підготовку візиту президента Володимира Зеленського в США та його предметне наповнення.

«Ми допомагали організувати переговори представників президента у Вашингтоні, зокрема секретаря РНБО Олександра Данилюка та помічника президента Андрія Єрмака, які перебрали на себе питання підготовки візиту президента. Посольство виконує всі доручення, але очевидно, що питання щодо змісту візиту треба ставити тепер Офісу президента.

 

Доцільно обговорити в США у першу чергу, стосуються подальшої нашої взаємодії у військово-технічному співробітництві включно із закупівлею озброєнь, співпраці в енергетичній сфері. Це також вирішення деяких проблемних питань у космічній галузі. Теми, пов’язані з перспективами діяльності Комісії стратегічного партнерства Україна – США», – розповів дипломат.

 

Фото: Факти

Відео