Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Старий Самбір приїде Святослав Шевчук
24 Липня, 20:59
logo-black

У Старий Самбір приїде Святослав Шевчук

Марія Кузьмин
19 серпня, на свято Преображення Господнього, до Старого Самбора завітає Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук.

“Візит Патріарха до нашого міста пов’язаний зі святкуванням 30-ліття виходу нашої греко-католицької церкви з підпілля. Старосамбірщина тоді була найактивнішою. Коли ще вголос не можна було говорити про УГКЦ, у нас відслужили привселюдно літургію. Отці з нашого району Михайло Волошин та Михайло Нискогуз не боялися розмов з кагебістами – вони твердо заявили, що повертаються у лоно рідної церкви” – розповідає LMN отець-декан Михайло Николин.

“Із нашим краєм пов’язана визначна історія нашої Церкви. У Спасі був осідок єпископства. У Добромильському монастирі отець Андрей Шептицький приймав свячення, бував він і у Лаврівському монастирі. У Старому Самборі у 1918 році освячував каплицю Різдва Івана Хрестителя”, – продовжує священник.

Святкування у Старому Самборі проводитиметься на єпархіальному рівні. Сюди приїдуть делегації з духовними наставниками з Дрогобицького, Самбірського, Мостиського та Турківського районів.

“Очікуємо понад 60 священників, які співслужитимуть у Літургії, яку очолить Блаженніший Патріарх Святослав. Служба Божа буде проводитися на центральній площі міста. Зараз розробляються заходи з безпеки та належного прийняття парафіян. Очікуємо орієнтовно 10 тисяч молільників”, – каже отець Михайло.

Святкові заходи проводитимуть і напередодні, у неділю, 18 серпня. Зокрема, буде урочиста академія в Народному домі, де з доповідями виступатимуть львівські науковці, а до історико-краєзнавчого музею привезуть виставку сакральних речей, якими користувалися священники у підпіллі.

Схожі новини