Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Старий Самбір приїхав Святослав Шевчук
19 Серпня, 13:10
logo-black

У Старий Самбір приїхав Святослав Шевчук

Сьогодні, 19 серпня, на свято Преображення Господнього, до Старого Самбора завітав Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук.

“Візит Патріарха до нашого міста пов’язаний зі святкуванням 30-ліття виходу нашої греко-католицької церкви з підпілля. Старосамбірщина тоді була найактивнішою. Коли ще вголос не можна було говорити про УГКЦ, у нас відслужили привселюдно літургію. Отці з нашого району Михайло Волошин та Михайло Нискогуз не боялися розмов з кагебістами – вони твердо заявили, що повертаються у лоно рідної церкви” – розповідав LMN напередодні візиту отець-декан Михайло Николин.

Святкування у Старому Самборі проводиться на єпархіальному рівні. Сюди приїхали делегації з духовними наставниками з Дрогобицького, Самбірського, Мостиського та Турківського районів.

“Із нашим краєм пов’язана визначна історія нашої Церкви. У Спасі був осідок єпископства. У Добромильському монастирі отець Андрей Шептицький приймав свячення, бував він і у Лаврівському монастирі. У Старому Самборі у 1918 році освячував каплицю Різдва Івана Хрестителя”, – продовжує священник.

Святкові заходи проводились і напередодні, у неділю, 18 серпня. Зокрема, відбулась урочиста академія в Народному домі, де з доповідями виступали львівські науковці, а до історико-краєзнавчого музею привезли виставку сакральних речей, якими користувалися священники у підпіллі.

  • 0
  • 3861
Схожі новини